Parengtos rekomendacijos dėl onkologinių pacientų gydymo organizavimo karantino metu

Reaguojant į koronaviruso infekcijos sukeltos ligos (COVID-19) plitimą ir siekiant užtikrinti nepertraukiamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistai parengė specialias rekomendacijas. Medikams – dėl onkologinių pacientų gydymo organizavimo karantino metu, o pacientams – dėl šiuo metu būtinos saviizoliacijos.

Onkologinių pacientų, esančių aktyvaus gydymosi etape (taikant chemoterapiją, radioterapiją, kaulų čiulpų transplantaciją ar operacinį gydymą,) imuninė sistema yra nuslopinta, dėl ko jie yra neatsparūs infekcinėms ligoms. Onkologiniams pacientams, užsikrėtusiems koronaviruso infekcija, būdinga sunkesnė ligos eiga, jiems dažniau suteikiama intensyvi priežiūra, plaučių ventiliacija, šie ligoniai dažniau miršta.

Atsižvelgiant į ligos sudėtingumą, vėžio diagnostikos ir gydymo paslaugos karantino metu turi būti teikiamos neatidėliotinai, griežtai kontroliuojant infekcijos plitimo riziką gydymo įstaigoje ir tarp pacientų, kuriems teikiama ambulatorinė paslauga.

NVI specialistai parengė rekomendacijas dėl bendro onkologinių paslaugų organizavimo, medikamentinio priešvėžinio, spindulinio ir chirurginio gydymo, taip pat ambulatorinių, diagnostinių, skausmo gydymo ir kt. paslaugų organizavimo, saviizoliacijos ir kt.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nors Lietuvoje paskelbus karantiną visose gydymo įstaigose atšauktos planinės konsultacijos, operacijos ir kitos procedūros, onkologinėmis ligomis sergančiųjų gydymui šios sąlygos negalioja. Tai reiškia, kad visos paslaugos, kurių reikia onkologinėmis ligomis sergantiems, turi būti suteiktos net ir karantino laikotarpiu, kuris šalyje pratęstas iki balandžio 13 d.

 

Visuomenės informavimo grupė

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą