Alytaus miesto švietimo įstaigos galimam nuotoliniam mokymui pasiruošusios

Reguliuojami mokinių srautai, skirtingas pamokų ir pietų pertraukų laikas, jokio į pamokas kviečiančio skambučio – tokiu ritmu jau keletą savaičių gyvena Alytaus miesto švietimo įstaigos. Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų vadovų teigimu, pasikeitęs darbo pobūdis nei mokytojams, nei mokiniams didelių sunkumų nesukelia, svarbiausia, kad dėl COVID-19 netektų ir vėl sugrįžti prie nuotolinio mokymo.

„Svarbu tinkamai reaguoti ir būti pasiruošus iššūkiams, per daug neatsipalaiduoti. Prasidėjus mokslo metams COVID-19 ėmė daugėti, bet tai buvo laukta ir prognozuota. Šį rudenį jau turime patirties, buvo ir laiko pasiruošti. Kažkiek ir prie situacijos pripratome. Švietimo įstaigose labai svarbu susitelkimas, komandinis darbas ir kūrybiškumas. Kartu galime ir turime įveikti iššūkius“, – sako Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Rimvydos Ališauskienės teigimu, Alytaus miesto ugdymo įstaigos dėl mokymo organizavimo nuotoliniu būdu daug yra padariusios dar pavasarį, kai staiga turėjo pereiti prie nuotolinio mokymo (si). 

„Visose įstaigose dirba kompetentingi ir atsakingi vadovai, gebantys operatyviai priimti sprendimus, bendradarbiauti su bendruomenėmis – naujiems mokslo metams pasiruošta atsakingai. Situacijos stebėjimas vyksta kiekvieną dieną ir tik mūsų visų: mokytojų, mokinių ir tėvų, atsakingas požiūris į apsaugos priemonių  dėvėjimą ir vaikų mokymąsi sudarys palankias sąlygas darbui. Ir kaip teigė Albertas Einšteinas: „Sunkumuose visada slypi galimybės“, tad ir šiuo laikotarpiu linkiu rasti naujų gerų galimybių“, - sakė ji. 

Dainavos progimnazijoje reguliuoti mokinių srautus padeda spalvos

Kitokiems naujiesiems mokslo metams Alytaus miesto švietimo įstaigos pradėjo ruoštis iš anksto. Alytaus Dainavos progimnazijos direktorės Editos Matulevičienės teigimu, nauja ugdymo proceso organizavimo tvarka kartu su mokytojais ir mokinių tėvais buvo aptarta mokyklos taryboje, tad sunkumų dėl pasikeitusios tvarkos prasidėjus naujiesiems mokslo metams nekilo. „Esu dėkinga tėveliams ir mokiniams už supratimą. Džiaugiuosi, kad nekyla problemų ir dėl kaukių dėvėjimo. Mokiniai supranta situaciją ir nėra priešiškai  nusiteikę“, – sakė Dainavos progimnazijos direktorė E. Matulevičienė.

Dainavos progimnazijos pamokų tvarkaraštyje to paties dalyko pamokos sugrupuotos po dvi. Taip, anot švietimo įstaigos direktorės, padaryta todėl, kad jei prireiktų organizuoti mokymą nuotoliniu būdu, nebūtų  sudėtinga į naują mokymo ir mokymosi specifiką persiorientuoti nei mokiniams nei pedagogams.   

Dainavos progimnazijos mokiniams į skirtingų dalykų pamokas netenka vaikščioti iš vieno kabineto į kitą, kaip būdavo  anksčiau – pedagogai pas mokinius ateina patys. Išimtis taikoma tik specializuotiems dalykams, tokiems, kaip  muzika, gamtos mokslai ir pan.

Mokinių srautai progimnazijoje reguliuojami, o kad mokiniams nebūtų sudėtinga susiorientuoti, judėjimo kryptys sužymėtos tam tikromis spalvomis. „Ėmėmės įvairiausių priemonių, kad vaikams būtų aiškiau ir patogiau susiorientuoti, o srautai mokykloje būtų mažesni“, – teigia Dainavos progimnazijos direktorė.

Putinų gimnazijos kaukės nedžiugina, tačiau optimizmas laimi 

Siekdami išvengti COVID -19, kitokiu ritmu gyvena ir Alytaus Putinų gimnazijos bendruomenė „Į gimnaziją  I–II ir III–IV klasių mokiniams tenka ateiti per skirtingus įėjimus, pietauti valgykloje  – skirtingu laiku. Kitaip vyksta ir Kūno kultūros pamokos. Sportuoti sporto salėje pamokos metu  gali tik viena klasė“, – vieną po kito pasikeitimus vardija Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė.

Gimnazijos vadovė neslepia, kad daugiausiai sunkumų dėl pasikeitusios darbo specifikos patiria pedagogai. Dirbantiems su I–II klasių gimnazistais mokytojams tenka vaikščioti pas mokinius iš kabineto į kabinetą, o privalomas kaukių dėvėjimas taip pat nekelia patogumo. 

Kaukės nedžiugina ir šios gimnazijos mokinių. Anot direktorės, siekiant, kad nustatytų reikalavimų laikytųsi visi mokiniai, daug bendraujama su tėvais. Štai ir šią savaitę kiekvieną dieną gimnazijoje vyko tėvų susirinkimai, kurių metu daug dėmesio skiriama įvairiems su COVID-19 prevencija susijusiems klausimams aptarti.

Alytaus Putinų gimnazijos pedagogai ruošiasi ir galimam nuotoliniam mokymui. Gimnazijos direktorės D. Sabaliauskienės teigimu, šį savaitgalį mokytojams bus organizuojami nuotolinio darbo mokymai. Norėdami kuo geriau perprasti nuotolinio darbo specifiką, mokytojai mokosi ir savarankiškai. 

„Nors nuovargis dėl įvestos naujos tvarkos ir jaučiasi, daugybės sprendimų reikia priimti čia ir dabar, tačiau optimizmas laimi“, –  apie kitokius, tik ką prasidėjusius  mokslo metus sako Alytaus Putinų gimnazijos direktorė D. Sabaliauskienė.

Ams, Komunikacijos skyriaus informacija

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą