Alytaus rajono mažiausieji grįžo į kontaktinį mokymą

Visų Alytaus rajono gimnazijų ir jų skyrių pradinukai grįžo į kontaktinį ugdymą. Daugiau į įstaigas atėjo ir pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas besimokančių vaikų. Kitų klasių mokiniai ir toliau bus ugdomi per nuotolį. LR Vyriausybė sušvelnino karantino sąlygas. Nuo šiandien mokiniams leidžiama grįžti į kontaktinį ugdymą, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Pasak Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojos Dalios Kitavičienės, rajono mažiausieji į klases sugrįžo beveik visi. „Jautėme norą sugrįžti į mokyklas, bet, kad tokį – ne visai tikėjomės. Šiandien į mokyklas sugrįžo beveik visi“, – sakė D. Kitavičienė. 

Iš 529 rajono pradinukų ir priešmokyklinukų į kontaktinį mokymą grįžo 511.

Alytaus rajono švietimo įstaigų vadovai sakė, kad grįžimui į kontaktinį mažųjų mokymą pasiruošta. „Mūsų gimnazijoje visi pradinukai ir priešmokyklinukai grįžo. Tiek džiaugsmo jų akyse nebuvau matęs. Vaikai ūgtelėję, išsiilgę ir klasės draugų, ir mokytojų, ir svarbiausia – bendravimo“, – sakė Pivašiūnų gimnazijos direktoriaus funkcijas vykdantis Sigitas Karlonas.   

Mero pavaduotoja pasidžiaugė, kad ugdymo įstaigose skiepijimo apimtys nuteikia pozityviai, dauguma Alytaus rajone su pradinukais, priešmokyklinukais ir ikimokyklinukais dirbančių mokytojų ir kito personalo pasiskiepijęs. Yra vos keletas atsisakiusiųjų skiepytis pedagogų, kurie reguliariai bus testuojami.

Saugiai ir laikantis visų reikalavimų kontaktiniu būdu bus organizuojama ir dalis neformalaus ugdymo veiklų, kurias vykdys Alytaus r. meno ir sporto mokyklos mokytojai bei kiti neformalaus ugdymo specialistai.

Nuo pat karantino paskelbimo pradžios kontaktiniu būdu dirba Simno specialioji mokykla. „Dirbame su ypatingais vaikais, juos sudėtinga ugdyti per nuotolį. Laikomės atstumų, visų rekomendacijų, kasdien dezinfekuojami suolai, stalai. Vaikai klasių nekeičia, jiems pamokos vyksta vienoje klasėje“, – kalbėjo mokyklos direktorė Janina Žeimienė.

Alytaus rajono mokyklos dezinfekcinėmis priemonėmis apsirūpinusios.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą