Alytaus miesto 5–10 klasių ir gimnazijų I-III klasių mokiniai šiais mokslo metais į klases nesugrįš

Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų 5–10 klasių ir gimnazijų I-III klasių  mokiniai šiais mokslo metais į mokyklas jau nebesugrįš – jie iki vasaros atostogų bus ugdomi nuotoliniu būdu. Tokį sprendimą šiandien Alytaus miesto savivaldybės vadovai priėmė išklausę  mokinių tėvų, švietimo įstaigų vadovų nuomones ir atsižvelgdami į sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijas.

Pirmadienio popietę Alytaus miesto savivaldybės vadovai dalyvavo nuotoliniame švietimo įstaigų vadovų pasitarime, jo metu buvo aptarta bendra Alytaus miesto epidemiologinė situacija ir išklausytos švietimo įstaigų vadovų nuomonės dėl 5–10 klasių  ir gimnazijų I-III klasių mokinių galimybės sugrįžti į mokyklas. 
„COVID-19 situacija Alytuje nėra gera. Pagal sergamumo rodiklius viršijame Lietuvos vidurkį. Kasdien auga saviizoliuotis turinčių švietimo įstaigose besimokančių mokinių ir švietimo darbuotojų skaičius. Kas bus, jeigu mokiniams leidę mokyklose mokytis kontaktiniu būdu po dviejų savaičių tapsime pačia juodžiausia šalies savivaldybe?“ – pasitarimo metu svarstė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Alytaus miesto savivaldybės mero išsakytoms mintims pritarė ir Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. Anot jos, kiekviena šalies savivaldybė dėl 5–10 klasių ir gimnazijų I-III klasių mokinių ugdymo priims skirtingus sprendimus, įvertinę  galimą riziką, grėsmes ir pajėgumus. Tokį sprendimą turi priimti ir Alytaus miestas.

Vyriausybės siūlymas 5–10 klasių ir gimnazijų I-III klasių mokinius sugrąžinti į mokyklas baugina ir švietimo įstaigų vadovus.

„Įstaigose  vis dar yra mokytojų, kurie yra paskiepyti tik viena vakcina nuo COVID-19, yra ir tokių, kurie dar dėl tam tikrų aplinkybių nėra paskiepyti nei viena doze, tad mokytojų bendruomenė jaučiasi labai nesaugi.  Susirgus vienam mokytojui, mokytis nuotoliniu būdu vėl tektų sugrįžti ne vienai klasei. Tad gali atsitikti taip, kad ruošdamiesi kontaktiniam mokymuisi visi dirbsime labai daug, o po savaitės vis tiek visi išeisime mokytis nuotoliniu būdu“, – apie ketinimus sugrįžti prie kontaktinio ugdymo svarstė Alytaus Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė.

5–10 klasių ir gimnazijų I-III klasių mokinių sugrįžimui prie kontaktinio ugdymo nepritarė Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas), Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Povilas Jagelavičius. Jo teigimu,  epidemiologinė situacija Alytuje yra įtempta. „Savaitgalį per vieną dieną buvo nustatyti 66 nauji COVID-19 atvejai.  Tokio atvejų šuolio neturėjome nuo Naujųjų metų,“ –  sakė P. Jagelavičius. Dėl 5–10 klasių ir gimnazijų I-III klasių mokinių sugrįžimo prie kontaktinio ugdymo galimybių savivaldybės gydytojas teigė konsultavęsis su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologais. Jų nuomone, atsižvelgiant į augantį susirgimų skaičių, minėtų klasių mokinių ugdymas kontaktiniu būdu Alytuje neturėtų būti atnaujintas. Pasak P. Jagelavičiaus, į klases sugrąžindami 5–10 ir gimnazijų I-III klasių  mokinius tik dar labiau pabloginsime Alytaus miesto epidemiologinę situaciją ir vasarą pasitiksime su dar didesniais sergamumo rodikliais. 

 5–10 klasių ir gimnazijų I-III klasių mokinių grįžimui į mokyklas nepritarė ir Alytaus miesto savivaldybės mokinių taryba. Ji raštu kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybės vadovus, pasisakydama už tai, kad minėtų klasių mokinių ugdymas šiais mokslo metais ir toliau vyktų nuotoliniu būdu.

AMS informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą