Į Iškiliausių šalies mokytojų sąrašą patekusios pedagogės džiaugiasi profesijos pasirinkimu

„Žinią, kad patekau į šalies iškiliausių mokytojų sąrašą sužinojau savo gimtadienio dieną ir ji man tapo didele dovana,“ – apie malonų sutapimą pasakoja Alytaus šv. Benedikto gimnazijos rusų kalbos mokytoja Janina Aleknavičienė. Ji ir dar penkios Alytaus miesto pedagogės pateko į  praėjusią savaitę žurnalo „Reitingai“ paskelbtą Iškiliausių šalies mokytojų sąrašą.

Šiandien, į 270 iškiliausių mokytojų perlų, kurie jau išėję į užtarnautą poilsį, tačiau ir toliau dirba mokyklose, sąrašą patekusias pedagoges - Jotvingių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją Salomėją Žebuolienę, šv. Benedikto gimnazijos  rusų kalbos mokytoją Janiną Aleknavičienę, Putinų gimnazijos rusų kalbos mokytoją Viliją Baguckienę, Dainavos progimnazijos pailgintos dienos grupės auklėtoją Genę Barysienę,  Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos istorijos mokytoją Ramutę Volkuvienę, pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. 

„Iškiliausių mokytojų sąraše – mokytojai, kurie lyg ir galėtų išeiti į užtarnautą poilsį ir užsiimti  kitą mėgiama veikla, tačiau jie dirba švietimo sistemoje ir savo patirtį perduoda geriausių rezultatų siekiantiems ir savo pasiekimais Alytaus miesto vardą garsinantiems vaikams. Džiaugiuosi, kad Alytus turi iškilius mokytojus, mokytojus perlus“, –  Alytaus miesto pedagogių įvertinimu džiaugėsi Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis. 

Už nuoširdų pedagoginį darbą mokytojoms dėkojo mero pavaduotoja J. Šukevičienė: „Kelias nuo rudos lentos su kreida į žalią, o vėliau ir į interaktyvią lentą, pastaraisiais metais susitraukė į kompiuterio ekraną. Tobulėjote vos ne šviesmačiais. Ugdant mokinius nuotoliniu būdu jums reikėjo įveikti daugybę iššūkių ir pasitelkti daug kantrybės.  Didžiausia pagarba jums ir nuoširdus ačiū, kad ugdote mūsų jaunąją kartą“.
Alytaus miesto savivaldybės vadovų sveikinimai perduoti ir susitikime negalėjusiai dalyvauti „Volungės“ progimnazijos rusų kalbos mokytojai Vidai Jovaišienei, kuri taip pat pateko į Iškiliausių šalies mokytojų sąrašą.

Į mokytojų perlų sąrašą patekusios pedagogės džiaugėsi pripažinimu. Anot jų, malonu būti pastebėtam, įvertintam ir sulaukti sveikinimų. „Malonu dirbti mokytojo darbą ir būti išrinkta Iškiliausia mokytoja. Sulaukiau daugybės esamų ir buvusių mokinių sveikinimų“, – džiaugsmo neslėpė Dainavos progimnazijos pailgintos dienos grupės auklėtoja G. Barysienė. 

Mokytojas džiugina jų profesijos pasirinkimas

Daugybę metų pedagoginį darbą dirbančios mokytojos džiaugėsi pasirinkta profesija. 
„Aš nuo pat vaikystės svajojau būti mokytoja. Žaidžiant su draugais visuomet buvau mokytoja ir aš ja tapau. Nemanau, kad keisčiau savo profesiją. Galbūt  pasirinkčiau tik kitą mokomąjį dalyką, pavyzdžiui lietuvių kalbą ar istoriją. Darbas  su vaikais man patinka. Aš labai myliu visus vaikus ir labai džiaugiuosi, kad  esu reikalinga gimnazijos bendruomenei“, – pedagogo profesijos pasirinkimu nedvejojo šv. Benedikto gimnazijos  rusų kalbos mokytoja J. Aleknavičienė.

Rinkdamasi profesiją  Putinų gimnazijos rusų kalbos mokytoja V. Baguckienė svarstė ką pasirinkti: rusų kalbą ar teisę. Rusų kalbos pasirinkimas mokytojos nenuvylė: „Aš jaučiuosi savo vietoje.  Nors vaikystėje visiems sakiau, kad mokytoja aš tikrai nebūsiu, “ – pasakojo V. Baguckienė.

Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos istorijos mokytoja R. Volkuvienė prisipažino visuomet svajojusi būti mokytoja, tačiau jeigu dabar būtų jauna, rinktųsi kitą profesiją. 

Darbas mokykloje džiugina  ir Jotvingių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją S. Žebuolienę. ,,Dirbti mokykloje – įdomu. Čia nėra rutinos, juk tenka ne tik kitus mokyti, net ir iš kitų šio to pasimokyti“, – sako mokytoja.

Ką apie iškilias mokytojas mano mokyklų vadovai?  

Mintimis apie iškilias mokytojas pasidalijo  švietimo įstaigų, kuriose jos dirba, vadovai.

„Salomėja Žebuolienė – išskirtinė „Jotvingių“ gimnazijos mokytoja ir  kolegė! Mokiniams – jūs pati nuostabiausia lietuvių kalbos mokytoja, nes kiekvienas mokinys  – jums asmenybė.  Kolegoms esate stilinga ir išmintinga bendradarbė! O gimnazijos vadovai dėkingi už visas jotvingių kartas, kurias mokėte, už jų rezultatus olimpiadose ir konkursuose, už šimtukus valstybiniuose brandos egzaminuose, už kai kurių tapimą rašytojais ir poetais. Ačiū už lietuvių kalbos ir literatūros misiją švietime nuo vadovėlio iki išmaniojo telefono!“ –sako „Jotvingių“ gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas.

„Mokytoja metodininkė Janina Aleknavičienė dirba Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje nuo pirmųjų mokyklos įkūrimo metų. Mokytoja Janina mylima vaikų, jos dėstomą dalyką noriai renkasi mokiniai.
Mokytoja aktyvi gimnazijos  gyvenime, didelį dėmesį ugdymo procese skiria dvasiniam savo mokinių ugdymui, ji vadovauja Ateitininkų būreliui, kurio veiklos gerai žinomos miesto bendruomenei“, – teigia Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė.

„Ramutės Volkuvienės brandi pedagoginė ir metodinė patirtis, išmintis, nuoseklumas kasmet įneša svarų indėlį į gimnazijos ugdytinių pasiekimus socialinių mokslų srityje.   Mokytoja besąlygiškai prisiima atsakomybę už savo darbą ir pažangą. Sistemingumas, nuoseklumas ir susitelkimas į kokybę užtikrina jos ugdytinių daromą pažangą, aukštus akademinius pasiekimus bei laimėjimus olimpiadose, konkursuose.  Ramutė Volkuvienė – visapusiška asmenybė. Puikius asmeninius organizacinius gebėjimus mokytoja realizuoja bei išnaudoja rengdama edukacinius-pažintinius projektus, kurių metu sudaro puikias sąlygas mokinių mokymosi sėkmei, vertybinėms nuostatoms ugdyti, istorinėms žinioms pagilinti, smalsumui patenkinti, akiračiui praplėsti.   Pastaruoju metu mokytoja jaučiasi pakylėta ir mėgaujasi pedagoginiu darbu, džiaugiasi laiku, praleidžiamu su jaunimu, kuriam dosniai dalija savo patirtį bei žinias“, –apie mokytoją pasakoja Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas.
 
„Genė Barysienė sugeba matyti ne tik akimis, bet ir širdimi, todėl vaikai su ja yra laimingi. Ji jaučia, kada mokinį paguosti, apkabinti, pamokyti, paskatinti, padėti jam, o kada šiek tiek pabarti. Pailgintos darbo dienos auklėtoja ir pradinių klasių mokytoja įveikė šio laikotarpio iššūkius – išmoko dirbti nuotoliniu būdu, puikiai pritaikė savo žinias ir gebėjimus, mokant  didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus. Alytaus Dainavos progimnazija didžiuojasi savo Perlu“, – mokytoja džiaugiasi Alytaus Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė.  

„Alytaus Putinų gimnazija didžiuojuosi rusų kalbos mokytojos Vilijos Baguckienės  profesionalumu, lyderyste. Mokytoja išsiskiria bendravimo ir bendradarbiavimo kultūra“, – sako Alytaus Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė.

„Alytaus „Volungės“ progimnazijos rusų kalbos mokytoja metodininkė Vida Jovaišienė pasižymi išskirtiniu atsakingumu ir pareigingumu darbe, todėl ji nuolat renkama į įvairias darbo grupes, vadovauja progimnazijos metodinei tarybai. Mokiniai ir kolegos vertina mokytojos gebėjimą kūrybiškai ir šiuolaikiškai organizuoti ugdymą. Vidos Jovaišienės mokiniai dažnai tampa rusų kalbos konkursų ir olimpiadų prizininkais. Jos iniciatyva progimnazijoje organizuojami tradiciniai rusų kalbos renginiai bei žinių konkursai Alytaus miesto ugdymo įstaigų mokiniams“, – pedagoge džiaugiasi Alytaus „Volungės“ progimnazijos direktorius Feliksas Džiautas.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą