Rūšiavimo pamokoje – ir mergvakarį švenčianti nuotaka

Rūšiavimas gali būti ne tik kasdienis įprotis, bet ir smagi atrakcija. Tą patvirtino ir Druskininkuose mergvakarį šventusios merginos, kurios šėliodamas atsisveikinimo su vasara šventėje „Vasaros aidai“, nepraleido ir rūšiavimo pamokos. Prie konteinerių išbandyti savo įgūdžius stojo būsimoji nuotaka ir jos brolienė. Dainai Kelminskaitei ir Aušrai Kelminskienei patarimų, kur mesti atliekas, nešykštėjo visa linksma mergvakarį šventusi kompanija, o rūšiuotojoms buvo įteiktas tradicinis rūšiavimo pamokų prizas – rankšluostis su akcijos rengėjų, viešosios įstaigos „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro, logotipais. Tokie pat prizai buvo įteikti ir rūšiavimo pamokoje dalyvavusiai kaunietei Jurgitai Narbutei su dukromis: vienuolikmete Milda ir devynmete Nida bei vilniečių Ochrimuk šeimai: Ingai ir Dmitrijui su sūnumis Timofėjumi ( 6 metų) ir Tichomiru (1 metų).

Rūšiavimo pamokos dalyviams daugiausia neaiškumų kilo, svarstant, kur mesti metalo pakuočių atliekas ir kombinuotasias atliekas, sudarytas, pavyzdžiui, iš plastiko ir popieriaus. Visų jų vieta – plastiko atliekų konteineryje. O panaudotos popierinės servetėlės ar vienkartiniai rankšluosčiai, kuriuos kai kam vis dar norisi mesti į popieriaus atliekų konteinerį, turėtų keliauti į mišrių atliekų konteinerį, nes tai – neperdirbamos atliekos.

Trečius metus iš eilės rūšiavimo pamokas Alytaus regiono savivaldybėse rengiantys organizatoriai pastebi, kad žmonės vis geriau žino, kaip teisingai rūšiuoti atliekas. Gal todėl ir atsakinėti į testo klausimus daugeliui sekėsi puikiai, o laimėtoju tapo ponas Marius. Mažiesiems šventės dalyviams labai daug gerų emocijų suteikė antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų panaudojimo edukacija, kurios metu buvo sukurta daug žaislų, kuriuos gamino ir vaikai, ir suaugusieji. Nors daugelis prisipažino tai darę pirmą kartą, rezultatai buvo puikūs.

Bene daugiausia dėmesio sulaukė ir kartoninių dėžių pagamintas automobilis. Vaikai ne tik norėjo juo „pavažinėti“, bet ir prisidėjo jį kuriant: vieni spalvino vairą, kiti ratus, treti svarstė, kaip pagaminti atkeliamą variklio dangtį. Prie rūšiavimo pamokų ir edukacijų palapinės, įsikūrusios pievelėje šalia muzikinio fontano, smagu buvo žaisti ir populiarųjį Bokštą (Jenga) žaidimą, kurio kaladėlės pagamintos iš statybų atliekų.

Smagi rūšiavimo pamoka ir kūrybiška antrinių žaliavų edukacija sudomino ir Druskininkuose poilsiaujantį svečią iš Izraelio. Stebėdamas rūšiavimo pamoką, jis domėjosi rūšiavimo galimybėmis Lietuvoje ir papasakojo, kokios ir kaip atliekos rūšiuojamos jo šalyje.

ARATC inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą