Miroslavo gimnazijos pradinukai pilietiškumo mokėsi Vilniuje

Lapkričio 30 dieną Miroslavo gimnazijos 2 ir 3 klasės mokiniai, lydimi mokytojų Astos Dvareckienės ir Aurelijos Kuncevičienės, vyko į Lietuvos sostinę Vilnių. Mažieji pradinukai apsilankė Valstybės pažinimo centre, kur netradicinėje mokymosi erdvėje interaktyviais ir moderniais būdais buvo paskatinti atrasti savo ryšį su valstybe, ne tik pasisemti žinių.

Edukacijoje „Diena su prezidente“, priešingai nei pažintinės ekskursijos metu, dalyvaudami užsiėmimuose mokiniai neaplankė visų ekspozicijos dalių, tačiau gilinosi į konkrečią temą: edukatoriui padedant, susipažino su pateikiama informacija, taikė ją nagrinėdami aktualias problemas. Veiklų metu buvo skatinami „mokytis per patyrimą“: edukatorius mokiniams buvo tik pagalbininkas, padedantis ieškoti atsakymų į kilusius klausimus ar sprendžiant pateiktas užduotis. Tokiu būdu mokiniai rado atsakymus į jiems labiausiai rūpimus klausimus, pagilino konkrečios srities žinias, stiprino komandinio darbo, viešo kalbėjimo įgūdžius, mažino auditorijos baimę.

Mokiniai naudojosi planšetiniais kompiuteriais, kurie tapo tarsi jungiamąja grandimi tarp lankytojo ir ekspozicijos: kiekvienas pradinukas galėjo palikti savo komentarą, tokiu būdu prisidėdamas prie centro kūrimo. Pavyzdžiui, stende „Mano gimtinė“ mokiniai galėjo surasti Miroslavo miestelį ir čia įrašyti gimusią, Lietuvai nusipelniusią asmenybę; iš daugiau kaip 70 grafinių kodų sudarytame Vytyje kiekvienas lankytojas galėjo palikti savo vaizdo įrašą ir šitaip pasakyti, ką jam reiškia būti Lietuvos piliečiu.

Vėliau keliautojai apsilankė analogų Europoje neturinčiame virtualiame muziejuje „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus“, kuriame pasitelkę daugiasluoksnę kompiuterinę grafiką, lazerius ir projekcijas atkūrė 700 metų sostinės istoriją. Skraidantis kilimas (specialiosios grindys-ekranas) pradinukams suteikė galimybę grožėtis nufilmuotais Vilniaus vaizdais. Tokiu būdu vaikai fiziškai jautėsi lyg skristų pakilę virš Vilniaus, tiesiai virš žmonių galvų. Virtualios realybės akinių ekspozicija leido apsidairyti Neringoje, Trakuose, Nemuno apylinkėse.

Mažieji pradinukai grįžo sustiprinę pilietiškumo ryšį su valstybe. Ši ekskursija dar kartą įrodė, kad Lietuvos istorija svarbi ir įdomi gali būti kiekvienam jos piliečiui.

 

Miroslavo gimnazijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą