Nuotraukos autorius: T.Bauras

Tikėtina, kad moksleiviai į mokyklas galės grįžti birželį

Tikėtina, kad moksleiviai į mokyklas galės grįžti birželį, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras. „Labai tikėtina, kad birželį mes galėsime grįžti į mokyklas“, – trečiadienį per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį teigė Algirdas Monkevičius. Anot jo, ši prognozė grindžiama mokslininkų skaičiavimais. Ministro teigimu, birželį dauguma moksleivių greičiausiai jau bus baigę ugdymo programas arba artės į pabaigą, tačiau mokyklos dar galės organizuoti neformalųjį ugdymą.

„Siūlysime mokykloms kartu su steigėjais turėti savo planą birželio mėnesiui“, – tvirtino jis. A. Monkevičius pranešė, kad šiuo metu rengiamos rekomendacijos mokykloms, kaip organizuoti darbą grįžus po karantino. „Mes pateikėme rekomendacijas, jas su Sveikatos apsaugos ministerija dar galutinai suderinsime, kaip būtų galima saugiai išlaikyti reikalavimus dėl didesnės rizikos žmonių. Kad jie neturėtų kontaktų. Matyt, jie dar ilgai turės būti saugomi“, – sakė ministras. Jo duomenimis, tarp pedagogų tokių žmonių yra maždaug penktadalis.

Visos švietimo ir ugdymo įstaigos uždarytos kovo 16 dieną šalyje paskelbus karantiną. Dvi savaites vaikai ir mokytojai atostogavo, o vėliau ugdymo procesą atnaujino nuotoliniu būdu.

Universitetams bus rekomenduojama naujus mokslo metus pradėti rugsėjo viduryje

Dėl koronaviruso pavėlinus priėmimo į aukštąsias mokyklas grafiką, Švietimo ministerija siūlo vėliau pradėti ir naujus mokslo metus universitetuose, kolegijose. Aukštosioms mokyklos rekomenduojama rugsėjo 14 dieną skelbti naujų mokslo metų pradžią. „(...) atsižvelgdami į papildomo priėmimo etatą, rekomenduosime aukštosioms mokykloms mokslo metus pradėti rugsėjo 14 dieną. Tai yra rekomendacija, universitetai yra autonomiški, jie galės nustatyti ir savo datas“, – trečiadienį per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Pagal patvirtintą bendrojo priėmimo grafiką, prašymus priimti studijuoti aukštosiose mokyklose šiemet bus galima teikti nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 18-osios. Iki rugpjūčio 24-osios bus pasirašomos sutartys su pakviestaisiais studijuoti, o rugpjūčio 28 dieną prasidės papildomas priėmimas. Jo pabaiga numatyta rugsėjo 4 dieną. Ministras sakė, kad bendrojo ugdymo mokyklose mokslo metai turėtų prasidėti tradiciškai rugsėjo 1-ąją. „Mokslo metų pradžia visada numatoma rugsėjo 1-ąją, ji nesikeičia, turėtų taip ir būti, jeigu nepasikeis aplinkybės“, – teigė jis. Lietuvoje darželius lanko per 500 vaikų, dirba beveik 800 darbuotojų Pirmadienį sušvelninus karantino sąlygas ir daugiau tėvų pradėjus dirbti, darželius Lietuvoje pradėjo lankyti daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų, juos prižiūri beveik 800 darbuotojų. Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus teigimu, iki šio karantino palengvinimo, veikė 75 vaikų grupės darželiuose, jas lankė iki 200 vaikų, kurių tėvai privalėjo eiti į darbą – medikai, policininkai ir pan. Nuo pirmadienio leidus dirbti daugiau parduotuvių, lauko kavinėms, grožio salonams, Vyriausybė nurodė savivaldybėms pasirūpinti vaikų, kurių tėvai pradėjo dirbti, priežiūra. „Pirmadienį tokių grupių atsidarė 147 Lietuvos darželiuose, daugiausia – miestuose, vakar (antradienį – BNS) jų buvo 156“, – trečiadienį per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė A. Monkevičius.

„Iki pirmadienio tokiose grupėse buvo iki 200 vaikų, pirmadienį – 526, vakar – 521“, – teigė jis. Smarkiai išaugo darželių darbuotojų poreikis. „Anksčiau dirbo 90 žmonių, dabar – 780. Iš jų pedagogų nėra daug, bet įsijungia labai daug aptarnaujančiųjų – reikia maitinti, reikia skalbti, prižiūrėti ir taip toliau“, – sakė ministras. Į darbą grįžo tik tie darbuotojai, kurie nepriklauso rizikos grupėms. „Planuojame, kai tik baigsis karantinas, su Sveikatos apsaugos ministerija detalizuoti sąlygas ir apsaugoti rizikos grupes žmones dėl vaikų skaičiaus grupėje, dėl patalpų, skalbimo temperatūrų, indų plovimo, kitų dalykų. Yra labai daug sąlygų. Visa tai įvertinę informuosime steigėjus“, – sakė A. Monkevičius. Vaikų darželiai uždaryti kovo 16-ąją šalyje paskelbus visuotinį karantiną dėl koronaviruso plitimo.

BNS ir lrytas.lt inf.

 

Komentarai

  • Keisha Ocean
    prieš 5 minučių
    Mano santuoka susiklostė taip gerai, kai staiga mano vyras pradėjo papildomus vedybinius reikalus su savo sekretore ir kai sužinojau, kad jis nebegrįžta namo. Aš pradėjau ieškoti pagalbos, nes negaliu auginti vaikų vienas, ir tada aš sutikau visagalį gydytoją Ilekhojie, kuris liepė man nesijaudinti ir kad jis ketina atkurti mano santuoką. Taip jis padarė rašybą ir mano vyras priėjo prie manęs maldaudamas, kad visas mano darbas buvo padarytas už nugaros. Ačiū visagaliui dr. Ilekhojie. Tu esi tavo žodžių žmogus!

    El. Paštas; gethelp05@gmail.com ir paskambinkite arba „WhatsApp“ jam telefonu +2348147400259

Parašykite komentarą