Specialiojo ugdymo Dzūkijos mokyklos klasių laukia remontas

 

Ne vienerius metus Alytaus miesto savivaldybė siekė gauti Europos Sąjungos finansavimą Dzūkijos mokyklos neįgaliųjų korpuso renovacijai. Net keturis kartus kartu su partneriais Lenkijoje buvo teikta paraiška šio pastato rekonstrukcijos finansavimui gauti. Ketvirtas kartas buvo sėkmingas – finansavimas skirtas. Tad netrukus turėtų prasidėti šio projekto įgyvendinimas.
Ne paslaptis, kad Dzūkijos mokyklos neįgaliųjų korpuso patalpos nėra visiškai pritaikytos neįgaliesiems, čia nėra keltuvo, trūksta erdvės neįgaliojo vežimėliuose sėdintiems mokiniams, būtina remontuoti pastato vidų ir išorę.
Šios problemos gerai žinomos Alytaus miesto savivaldybės vadovams. „Pagaliau ilgai lauktas ir labai reikalingas projektinis finansavimas gautas. Ne kartą lankiausi Dzūkijos mokyklos neįgaliųjų korpuse, bendravau su pedagogais, neįgaliųjų bendruomene. Problemos yra, ir jų sprendimas užtruko, todėl džiaugiuosi, kad šįkart projektą lydėjo sėkmė. Rudenį bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, prasidės renovacijos darbai. Dėkoju mokyklos administracijai ir aktyviai tėvų bendruomenei, nenuleidusiai rankų. Ir individualius poreikius, ir judėjimo negalią turinčių mokinių ugdymo kokybė ženkliai pagerės“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė
Praėjusią savaitę į Alytaus miesto savivaldybės tarybos Aplinkos ir plėtros komitetą kreipėsi asociacija „Savarankiškas gyvenimas“, prašydama išspręsti Alytaus Dzūkijos mokyklą lankančių individualių poreikių turinčių mokinių prieinamumo ir visapusiško švietimo teisės klausimą.
Kaip rašoma šios asociacijos rašte, Dzūkijos mokyklos priestatas, kuriame yra specialiojo ugdymo klasės, gyvuoja nuo sovietmečio laikų, tačiau lifto jame iki šiol nėra, tai riboja fizinę negalią turinčių mokinių ugdymo galimybes, nes pamokos vyksta antrajame šio pastato aukšte. Dar viena problema, kurią rašte akcentuoja asociacija – Dzūkijos mokyklos specialiojo ugdymo klasių pastato renovacijos poreikis. Šio pastato erdves būtina didinti, kad jose lengvai galėtų judėti neįgaliojo vežimėlyje sėdintys mokiniai. Šiame pastate nėra ir valgyklos, tad šiuo metu čia besimokantiems mokiniams valgyti tenka eiti į Dzūkijos mokyklos valgyklą, o judėjimo negalią turintiems vaikams maistą į klases atneša mokyklos personalas. Nemažai rūpesčių kelia ir nuolat besikemšanti ir nemalonius kvapus skleidžianti kanalizacijos sistema.
Dalį asociacijos įvardytų problemų ketinama išspręsti kartu su partneriais Lenkijoje įgyvendinus bendrą Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą.
„Pirmąjį projekto etapą numatyta šiltinti išorę ir įrengti išorinį keltuvą, antrąjį – remontuoti vidaus patalpas. Mokinių patogumui ieškosime galimybių įrengti ir valgyklėlę“, – mintimis apie projekto įgyvendinimą dalijasi mero pavaduotoja J. Šukevičienė.
Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės, projekto įgyvendinimo metu planuojama atlikti Dzūkijos mokyklos neįgaliųjų korpuso fasado ir cokolio šiltinimo darbus, įrengti naują nuogrindą, žaibosaugą, šiltinti priestato stogą ir įrengti šlaitinį stogą, po kuriuo bus įkurtos papildomos patalpos. Judėjimo negalią turintiems mokiniams bus įrengtas keltuvas.
Bendra planuojamo projekto vertė sieks 1 mln. Eur. Alytaus miesto savivaldybei skirto finansavimo dalis – 400 tūkst. Eur. Projekte taip pat numatyti mokinių mainai, kultūrinė ir sporto veikla.
Gavus finansavimą antrajam projekto etapui, pasak administracijos direktoriaus pavaduotojos N. Rinkevičiūtės, planuojama remontuoti šio mokyklos korpuso vidų. Šiems darbams ir nedidelei valgyklai įrengti paraiškoje numatyta 275 tūkst. Eur.

 AMSA inf. 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą