Kad Kalėdinė dovana neapkarstų: ką daryti tėvams, kai vaikas gauna pirmąjį telefoną


Kalėdos – metas, kai daugelio vaikų svajonės turėti savo mobilųjį telefoną išsipildo. Tačiau tėvai, pasirūpinę, kad Kalėdų senelis po eglute padėtų būtent tokią dovaną, turėtų nepamiršti, kad su naujomis galimybėmis atsiranda ir naujos grėsmės.
Psichologas Robertas Petruškevičius sako, kad nereikėtų skubėti vaikui dovanoti mobiliojo telefono. Ypač jei pats vaikas neišreiškia aiškaus noro jį turėti.
„Dažniausiai vaikas mobilųjį telefoną pradeda turėti eidamas į pirmą klasę ir tai natūralu. Atsiranda didesnis vaiko mobilumas, savarankiškumas, šiek tiek padidėja nuotolis nuo tėvų. Tačiau telefonas turėtų visų pirmiausia būti ryšio, o ne pasipuikavimo prieš kitus priemonė. Aišku, jei ne visi tėvai klasėje tai supranta, tai įgyvendinti sudėtingiau“, - kalbėjo specialistas.
Vaiko telefonas turėtų būti kuo paprastesnis ir dėl dar keleto priežasčių: mažiau galimybių įsitraukti į abejotinas ar net pavojingas pažintis su bendraamžiais, vyresniais vaikais ar net suaugusiais, o taip pat – pasinerti į sudėtingus ir per daug įtraukiančius žaidimus.
„Patarimas būtų stipriai riboti ir kontroliuoti prieigą prie interneto, aiškių taisyklių nustatymas, į kieno skambučius galima atsiliepti ir kam galima skambinti. Geriau leiskite vaikui naudotis internetu ar žaisti žaidimus kompiuteriu planšete namie, kai esate šalia. Bet suprantama, vien draudimai ir griežta kontrolė nebus efektyvūs be kuo didesnio tarpusavio pasitikėjimo tarp tėvų ir vaikų. Šio pasitikėjimo kūrimas apima visą vaiko ir tėvų santykį ir yra kuriamas nuolat. Bet čia jau kita, labai plati tema“, -pasakojo R. Petruškevičius.
Mobiliųjų telefonų pardavėjai pastebi, kad paprastesnius telefonus pradedantiems jais naudotis vaikams tėvai perka ne tik dėl emocinio saugumo ar paprastesnio naudojimo, bet ir dėl finansinių aspektų.
„Kaina dabar klientams Lietuvoje apskritai yra labai svarbi, o vaikai, kaip žinia, yra padidintos rizikos vartotojai – dažniau telefoną gali pamesti, sugadinti arba pritraukti ilgapirščių dėmesį, ypač jei telefonas brangus“, - pastebi nebrangius „Doogee“ telefonus Lietuvoje platinančios bendrovės „Mobilalus“ atstovas Gediminas Bieliauskas.
Pasak jo, vienas paprasčiausių „Doogee“ modelių, nė šimto eurų nekainuojantis X20, dažniausiai ir yra perkamas vaikams kaip pirmasis telefonas. Jį taip pat mėgsta ir senjorai arba tie žmonės, kuriems telefonas pirmiausia reikalingas kaip ryšio priemonė. Kita vertus, daugelį suvilioja stilingas jo dizainas, pakankamai didelis ekranas ir dviguba kamera, su kuria galima daryti tikrai kokybiškas nuotraukas.
„Vaikams tai tikrai įdomus ir nepavojingas užsiėmimas, galintis tapti pirmais žingsniais link profesionalios fotografijos. Daug laiko turintiems senjorams, tai taip pat įdomus laiko praleidimo būdas. Tad neretai pasitaiko, kad tas pats modelis po eglute gula ir anūkams, ir seneliams“, - sakė G. Bieliauskas.

Komentarai

 • polkmsovbcv
  prieš 8 minučių
  LABA DIENA MANO LUTANIJAI

  LIUDYMAS APIE KAIP GAUJU 75 000 EUR PASKOLĄ NAMUI PIRKTI IŠ TIKROS IR TIKROS PASKOLŲ BENDROVĖS, KVIEČIAMOS „sky experience“ paskolų įmone. DĖMESIO ŠIANDIEN Esu LABAI LAIMINGAS IR DIEVE telaimina dangaus patirties paskolos valdytoją

  Mano vardas MARIJA. Aš esu iš Suomijos ir ieškau a
  tikra paskolų bendrovė per pastaruosius 5 mėnesius, pirkti namą
  Viskas, ką gavau, buvo aibė apgavysčių, privertusių jais pasitikėti, o galų gale jie paėmė mano pinigus nieko neduodami, mano viltis buvo prarasta, aš sutrikau ir nusivyliau, niekada nenorėjau nieko turėti. daryti su paskolų bendrovėmis internete, todėl nuėjau pasiskolinti pinigų iš a
  Drauge, aš papasakojau jai viską, kas atsitiko, ir ji pasakė, kad gali man padėti, kad ji žino paskolų bendrovę, kuri gali padėti man gauti bet kokią man reikalingą paskolą su labai maža 2% palūkanų norma, kad ji ką tik gavo paskolą. iš jų ji man nurodė, kaip kreiptis dėl paskolos, aš padariau taip, kaip ji man pasakė, kreipiausi su jais adresu (contact@skyexperienceloan.com) arba
  (skyexperienceloan@gmail.com) apsilankykite jų SVETAINE
  https://skyexperienceloan.com/, niekada netikėjau, bet bandžiau ir mano didžiausiai nuostabai gavau paskolą per 24 valandas, negalėjau
  patikėk, aš vėl laimingas ir turtingas ir dėkoju Dievui, kad tokios paskolų bendrovės vis dar egzistuoja dėl šios sukčiavimo visose vietose, patariu visiems, kuriems reikia paskolos (contact@skyexperienceloan.com ) arba
  (skyexperienceloan@gmail.com) jie niekada jūsų nenuvils ir
  tavo gyvenimas pasikeis kaip ir mano.Greitai susisiekite el
  (contact@skyexperienceloan.com) arba (skyexperienceloan@gmail.com) šiandien ir gaukite iš jų paskolą, Dievas palaimina dangaus patirties paskolos valdytoją už tikrą paskolos pasiūlymą. Įsitikinkite, kad susisiekite su dangus patirties paskolos vadybininku dėl paskolos, nes aš sėkmingai gavau paskolą iš šios įmonės be
  stresas. INTERNETO SVETAINĖ
  https://skyexperienceloan.com

Parašykite komentarą