Kompensacijas už darbuotojų testavimą gaus platesnis ratas įmonių

Testuoti savo darbuotojus ir už tai gauti kompensacijas galės visas smulkusis ir vidutinis verslas – panaikinta sąlyga, kad kompensacijos būtų mokamos tik tiems verslams, kurių veikla buvo uždrausta ar apribota karantino metu.

„Sulaukėme daugybės signalų, kad darbuotojų testavimas aktualus  ne tik karantino metu veiklą apribojusiems verslams, bet ir tiems, kurie veikė be pertraukų. Taigi išplėsdami galimybes labai kviečiame verslus būti atsakingus ir visų mūsų labui aktyviai dalyvauti testavimo procese “, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Vyriausybei pritarus tokiam Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui, kompensacijas už darbuotojų testavimą galės gauti  visas smulkusis ir vidutinis verslas, įskaitant dirbančiuosius savarankiškai. Išlieka sąlyga, kad kompensaciją siekiančios gauti įmonės per pastaruosius dvejus metus turi būti nepasiekusios 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos kartelės.

Be to, verslui bus kompensuojama iki 12 eurų ne tik už vieną greitąjį serologinį antikūnų tyrimą ir (ar) už greitąjį antigeno testą, bet ir už kiekybinį laboratorinį serologinį tyrimą.

Tam, kad galėtų pretenduoti į kompensaciją, smulkusis ir vidutinis verslas turi sudaryti sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia teisę atlikti tokius testus. Darbuotojams tyrimai turės būti atliekami reguliariai.

Kompensacijos bus skiriamos už nuo 2021 m. vasario 23 d. iki 2021 m. gegužės 31 d. patirtas tyrimų išlaidas. Dėl kompensacijų verslas kovo mėnesio pabaigoje, kai bus baigta programuoti reikiama informacinė sistema, turės kreiptis į INVEGĄ: užpildyti paraišką ir pateikti reikiamus dokumentus. Taip pat reikės pateikti tyrimų išlaidas pagrindžiančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas atliktų tyrimų skaičius ir kaina.

Darbuotojų testavimo kompensacijoms skiriama 30 mln. eurų. Už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas iki 12 kartų.

Greitasis testavimas leidžia operatyviai atsekti susirgimo atvejus, trumpinti kai kurių darbuotojų izoliacijos laikotarpį arba jų apskritai neizoliuoti. Greitasis serologinis antikūnų testas  bei kiekybinis laboratorinis serologinis tyrimas nustato, ar asmuo yra persirgęs koronavirusu, o greitasis antigenų testas parodo, ar testavimo metu asmuo serga šia liga. Antikūnų testas atliekamas ne dažniau kaip kas 60 dienų, o antigeno testas – ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10  dienų.

Visa informacija apie darbuotojų testavimo priemonę skelbiama čia: https://eimin.lrv.lt/lt/priemones-verslui/darbuotoju-testavimas-del-covid-19.

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai

  • MICHAEL GARD
    prieš 53 minučių
    Šilti sveikinimai visiems, skaitantiems šią žinutę, ir noriu, kad žinotumėte, jog ši žinutė nėra atsitiktinumas ar sutapimas. Prisistatydama noriu pasakyti, kad esu iš Zagrebo ir negalėjau patikėti, kaip gavau 200 000,00 eurų paskolą. Esu laimingas ir vėl finansiškai stabilus, dėkoju Dievui, kad tokios kredito bendrovės vis dar egzistuoja. Žinau, kad sukčių yra visur, ir anksčiau buvau sukčiavimo auka, kol nesutikau šios patikimos bendrovės, kuri man parodė viską, ką reikia žinoti apie paskolas ir investicijas. Ši bendrovė man patarė ir padėjo, todėl patarsiu visiems, kuriems reikia paskolos, pasinaudoti šia galimybe išbristi iš finansinių sunkumų. Su jais galite susisiekti el. paštu (hybridalliantcreditunion@gmail.com). Greitai susisiekite (hybridalliantcreditunion@gmail.com) šiandien ir gaukite iš jų paskolą su 3 % palūkanų norma. Būtinai susisiekite su „Alliant Credit Union Company“ ir visos jūsų finansinės problemos bus išspręstos. Jie dirba su rizikos vertinimo, apdorojimo, finansavimo ir kitais skyriais. Kiekviena iš šių komandų turi didžiulį žinių bagažą. Tai leidžia jiems įgyti daugiau žinių apie paskolas ir suteikti geresnę patirtį nariams. Pasiekite savo finansinę laisvę nuo jų šiandien ir padėkokite man vėliau. Ar esate įsiskolinę, jums reikia greitos ir patikimos paskolos? Tai yra vieta, kur gauti patikimas paskolas. Jie siūlo verslo paskolas, studentų paskolas, būsto paskolas, asmenines paskolas ir kt. Paskolos palūkanų norma yra 3 %. Susisiekite su mumis šiandien. Turite galimybę gauti 2000 (€$£ KUNA) - 5 000 000 - 100 000 000 (€$£ KUNA) dydžio grynųjų pinigų paskolą su grąžinimo galimybėmis nuo 1 iki 45 metų be nekilnojamojo turto užstato. Viber: +385915608706
    WhatsApp: +385915608706
    El. paštas: hybridalliantcreditunion@gmail.com
    © 2025 Alliant Credit Union
    Svetainė: https://www.alliantcreditunion.org
    11545 W. Touhy Ave., Chicago, IL 60666
    Maršruto numeris: 271081528

Parašykite komentarą