Nuotraukos autorius: M.Patašiaus nuotr.

Valytuvų priežiūra žiemą – didžiausios klaidos, kurių reikėtų vengti

Šilti ir drėgni, kartais su pašalu šios žiemos orai vairuotojus verčia skirti daugiau dėmesio kelio matomumui. Draudikai atkreipia dėmesį, kokios elementarios klaidos dažniausiai pasitaiko valant automobilio stiklus bet kuriuo po ranka pasitaikiusiu kietesniu daiktu arba tais pačiais valytuvais ir pataria, kaip jų išvengti. Didžiausias priešas – ledas Draudimo bendrovės BTA ekspertizių skyriaus vadovo Andriaus Žiukelio teigimu, valytuvams būtina nuolatinė priežiūra, o žiemą juos sugadinti lengviausia. „Pastebiu, kad kai kurie vairuotojai nesilaiko net pačių svarbiausių valytuvų priežiūros taisyklių.  Viena pagrindinių klaidų – valytuvų įjungimas nepatikrinus, ar jie neprišalę. Taip elgiantis galima ne tik pačius valytuvus, bet ir visą jų mechanizmą sugadinti. Tad pirmiausia visada patikinkite, ar valytuvai neprišalę, o jei prišalę – nuo stiklo juos atkelkite itin atsargiai, neplėškite su jėga, kad nesugadintumėte gumos“, – aiškina A.Žiukelis. Jeigu valytuvai prišąla, svarbiausia juos atsargiai pakelti nuo stiklo pašildant saloną ir stiklą iš vidaus arba naudojant atitirpinimo skystį. Nuo pačios valytuvų gumos sniegas ar ledas nusiims labai paprastai, tačiau ir čia svarbiausia nenaudoti jėgos, kad valytuvų paviršius neprarastų tolygaus sukibimo su stiklu. Valytuvai – ne gremžtukas Langų nugremžimas nuolaidų ar banko kortele, vienkartine plastikine lėkšte ar žurnalu jau tapo anekdotu. Tačiau apstu ir tokių vairuotojų, kuriems pirmu po ranka pasitaikiusiu įrankiu tampa būtent valytuvai. „Gremžti stiklą įjungus valytuvus tiesiog negalima. Su stiklu besiliečianti valytuvų guma yra labai plona ir minkšta, apšalusio stiklo ji lengvai sugadinama. Po tokių veiksmų tikrai neverta stebėtis, kad valytuvai prastai valo, palieka purvo ar vandens rėžius ir labai apsunkina matomumą. Tai natūrali netinkamo elgesio pasekmė“, – sako A. Žiukelis.

Ar reikėtų keisti valytuvus? Vis dar gajus mitas, kad valytuvus geriausia keisti šiltuoju metų laiku, nes šaltis gali kietinti valytuvų gumą, ji neva vis tiek nesukibs su stiklo paviršiumi ir gerai nenuvalys lango. „Valytuvus rekomenduočiau pasikeisti pajutus pirmuosius požymius, kad šie valo blogai. Laukti pavasario tikrai neverta, nes geriau valyti jie nepradės, sutaupyti taip pat nepavyks. Priešingai – ilgiau naudodami prastai veikiančius valytuvus rizikuojate subraižyti stiklą, o prastas matomumas šaltuoju metų laiku dažnai tampa nelaimių priežastimi“, – sako draudimo kompanijos ekspertizių skyriaus vadovas. Gali būti, kad dėl nešvarumų valytuvų darbo kokybė suprastėja, todėl verta kartas nuo karto juos nuvalyti švaria ir drėgna popieriaus ar medžiagos skiaute, o jei pastarieji jau valo tikrai prastai – nedelsiant įsigyti naujus valytuvus. Pasak A. Žiukelio, automobilių valytuvų guma yra pritaikyta įvairioms temperatūroms ir atšalus savo savybių nekeičia. Prasčiau valyti jie pradeda ne nuo temperatūros, o būtent nuo nusidėvėjimo bei netinkamos priežiūros.

lrytas.lt informacija

Komentarai

 • Sandawana Oil For Love And Money In Butterworth Town And Kroonstad City Call ☏ +27656842680 Sandawana Oil For Bad Luck In Vryburg And Musina Town in South Africa,

  This is available to make you richer than ever, [+27656842680] you apply it every day, it will attract all the rich people to you so that you can do business with them. Apply when going to meet high rich people they will automatically accept you.

  Sandawana skin;
  this is the most popular skin known all over the world and it can do wonders that you can’t imagine. Contact us for more information.
  One for all bad luck / curses remover;
  the strongest herb for curses, bad luck, witchcraft. Life sometimes becomes difficult and all that you do becomes a failure. You have tried all the things said by doctors but nothing changes. That means you have not yet got the best bad luck and curses removed from you. Now we have a solution which will help you solve your problems once and for all. We have prayed but sometimes it looks like prayers don’t work. What other people do to you is big and to make sure you get rid of all evil you have to remove all and start a good life.

  Life Protection oil;
  A powerful consecrated compound oil for protection against seen and unseen enemies, evil occurrences, bad dream, sickness, very active preparation for quick result and general use in occultism. Favorable results in prayers and receiving the grace of God.

  #Ramadanlovespells
  Call/WhatsApp +27656842680

Parašykite komentarą