Skiriamas papildomas finansavimas priemonei „Turgavietės mokesčio kompensacija“: paraiškas bus galima teikti nuo gegužės vidurio

Nuo šių metų gegužės vidurio turgaviečių verslininkai, nesikreipę dėl turgavietės mokesčio kompensacijos, galės teikti paraiškas gauti kompensaciją pagal patikslintą priemonę „Turgavietės mokesčio kompensacija“.

Atsižvelgiant į tai, kad smulkieji verslininkai vis dar negali įprastai vykdyti veiklos ir ši priemonė yra aktuali smulkiajam verslui, planuojama jai skirti papildomą 200 tūkst. eurų finansavimą. Kol kas, viršijus numatytą 2 mln. ribą, paraiškų teikimas pagal priemonę „Turgavietės mokesčio kompensacija“ iki gegužės vidurio sustabdomas.

Taip pat planuojama, kad į kompensaciją galės pretenduoti ir amatininkai: siuvėjai, pynėjai, juvelyrai ir kt., kurie turgavietėje  gali prekiauti neįsigiję prekybos liudijimo – jiems tokią teisę užtikrina turimas verslo liudijimas.  

Pagal priemonę „Turgavietės mokesčio kompensacija“ turgaviečių prekiautojai gali gauti vienkartinę 300 eurų išmoką. Į ją pretenduoja turguje ne maisto produktais prekiaujantys gyventojai, kurių ekonominė veikla yra įtraukta į Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų patvirtintą nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą. Vienas prekiautojas gali gauti tik vieną kompensaciją nepriklausomai nuo turimų prekyviečių skaičiaus.

Norintys gauti kompensaciją turgaviečių prekiautojai turi pateikti supaprastintos formos paraišką Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje Mano VMI.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą