Obuolių augintojams – 2 mln. eurų valstybės parama

Lietuvos obuolių augintojai, patyrę nuostolių dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą sutrikdytos rinkos, galės gauti paramą – Europos Komisija patvirtino 2 mln. eurų vertės valstybės pagalbos priemonę. Pagalbos dydis sieks 400 Eur/ha deklaruotų obelų sodų. Bendra pagalbos suma vienam obuolių augintojui negalės viršyti maksimalios nustatytos ribos – 250 tūkst. eurų.

Ši valstybės pagalbos priemonė skiriama dėl rudenį stipriai sutrikdytos perdirbti skirtų obuolių rinkos, dėl ko obuolių augintojai patyrė nuostolių.

Remiantis VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, 2017–2021 m. perdirbimui rugsėjo mėnesiais vidutiniškai buvo parduodama 14 467 t. obuolių. Šių metų rugsėjo duomenimis, perdirbimui skirtų obuolių buvo supirkta tik 4 455 t.

„Rinka buvo stipriai sutrikdyta, kadangi obuolių 2022 m. rugsėjį, palyginti su praėjusių 5 metų duomenimis, buvo supirkta 70 proc. mažiau. Be to, supirkimo kainos taip pat sumažėjo – nuo 12-14 centų už kilogramą iki 10 centų, kas taip pat turėjo neigiamą poveikį šiam sektoriui“, - teigia žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Paraiškos šiai paramai gauti jau surinktos, šiuo metu vyksta jų vertinimas, o parama bus išmokėta iki šių metų pabaigos.

Siekiant suteikti paramą kam jos iš tiesų labiausiai reikia, paraiškas galėjo teikti tie, kurių pagrindinė veikla yra obuolių auginimas.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Komentarai

  • Juan Hernandez
    prieš 29 minučių
    Vis dar bandžiau išleisti 10 milijonų dolerių jackpotą, kurį laimėjau 2019 m., kai po 3 metų laimėjau 10 milijonų dolerių. Mano vardas Juanas Hernandezas iš Niujorko. Aš aptikau burtų raitiklį. Žinau, kad daugeliui žmonių būtų įdomu, kaip aš laimėjau loterijoje. Ar patikėtumėte, jei pasakyčiau, kad tai dariau su burtų liejimu? Sutikau šį garsųjį burtininką, žinomą kaip lordas Erhunas, ir jis buvo teisėtas burtininkas, kuris tai padarė už mane. Kad ir kaip šokiruotų daugumą žmonių, mano garsusis komentaras spaudai buvo toks: „Vis dar bandau išleisti 2019 m. laimėtus 10 milijonų dolerių. Jis padeda man tapti tokiu žmogumi, koks esu šiandien. Lordas Erhunas yra puikus burtininkas, kurio galingi burtai pranoksta žmonių lūkesčius. Jei galvojate apie galimybę pakeisti savo gyvenimą į gerą ir laimę, sakyčiau, susisiekite su lordu Erhunu jo el. paštu; meetlorderhun@gmail.com Manau, kad tai geriausia, ką galiu padaryti visiems, norintiems ir tikintiems gero gyvenimo su amžina laime. nedvejodami susisiekite su juo, švęsite kaip aš kiekvieną dieną. Daugiau mano interviu galite pažiūrėti google ir Youtube.

Parašykite komentarą