Energetikos ministerijos ir ESO pasirašytas susitarimas užtikrins 1,6 TWh energijos sutaupymus


Šiandien energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) generalinė direktorė Dalia Andrulionienė pasirašė susitarimą dėl energijos sutaupymų. ESO įgyvendintos energijos taupymo iniciatyvos padės gyventojams ir verslui iki 2020 m. sutaupyti 1,6 TWh energijos.
„Tokių susitarimų laimėtojai yra vartotojai, nes energetikos įmonės prisiima atsakomybę ir įsipareigoja siekti reikšmingų energijos taupymų, neuždėdamos papildomos naštos ant vartotojų pečių. Lietuva yra įsipareigojusi mažinti energijos vartojimą ir šiuo keliu pradedame žengti, įtvirtindami konkrečius įmonių įsipareigojimus“, - sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
„Energetinio efektyvumo didinimas – viena iš svarbiausių mūsų veiklos sričių. Augant energijos poreikiui Lietuvoje, efektyvumas tampa vis svarbesnis. Atsakingai naudoti energijos išteklius skatiname jau kurį laiką, to siekiame modernizuodami skirstymo tinklus ir taikydami išmaniąsias technologijas. Šia linkme judėsime ir toliau“, – sako ESO generalinė direktorė Dalia Andrulionienė.
Pirmadienį pasirašytu susitarimu ESO numato diegti priemones, didinančias energijos vartojimo efektyvumą galutiniams vartotojams, bet nesukeliančias papildomos finansinės naštos. Svarbiausios ESO energijos taupymo priemonės – investicijos į infrastruktūrą, išmanioji apskaita ir gaminančių vartotojų plėtros skatinimas.
Pasak D. Andrulionienės, naujas tikslas pratęs ilgalaikį siekį mažinti poveikį aplinkai ir tausoti energijos išteklius. Be individualių sprendimų verslo klientams, ESO jau organizuoja šviečiamojo pobūdžio energetinio efektyvumo renginius „Tiek, kiek reikia“ didžiausiuose Lietuvos regionuose, taip pat vykdo iniciatyvą „Žaliasis protokolas“. Pasirašydamos šį protokolą organizacijos patvirtina, kad pritaria energijos tausojimo idėjai ir įgyvendina energetinio efektyvumo priemones. Iš viso „Žaliąjį protokolą“ jau yra pasirašiusios daugiau nei 200 Lietuvoje veikiančių įmonių ir organizacijų.
„Iki 2020 m. Lietuva turi sutaupyti tokį kiekį energijos, kuris yra lygus metiniam elektros suvartojimui šalyje. ESO indėlis į šiuos sutaupymus yra svarbus ir reikšmingas. Šis susitarimas yra dar viena paskata įmonei neatidėliotinai imtis įgyvendinti energetinio efektyvumo priemones“, – sakė ministras.
Energetikos ministerija artimiausiu metu pasirašys susitarimą dėl energijos sutaupymų su valstybės valdoma energijos perdavimo ir mainų įmonių grupe „EPSO-G“.
Šie susitarimai su energetikos įmonėmis yra viena iš priemonių energijos efektyvumui didinti, numatytų praeitų metų rudenį priimtame Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatyme (toliau – Įstatymas). Įgyvendinus visas Įstatyme numatytas priemones iki 2020-ųjų Lietuva sutaupytų beveik 12 TWh energijos.

 

Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą