Norintiems įsigyti nekilnojamąjį turtą – paprastesnė tvarka

Šiandien Vyriausybė pakeitė Nekilnojamo turto ir Hipotekos registrų nuostatas, leisiančias asmenims iš varžytinių įsigyti nekilnojamąjį turtą pasinaudojant skolintomis lėšomis.

Asmenys, norintys iš varžytinių įsigyti nekilnojamąjį turtą pasinaudodami skolintomis lėšomis, iki šiol to padaryti negalėjo, kadangi teisės aktuose nebuvo numatytos galimybės įkeisti tokį turtą, kol už jį nebus pilnai atsiskaityta. Šių metų pradžioje Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Civilinio ir Civilinio proceso kodeksų pataisas, leidžiančias varžytinėse pirkti nekilnojamąjį turtą skolintomis lėšomis.

Šios pataisos įsigaliojo š. m. liepos 1 d.

„Dažniausiai varžytinėse parduodamas turtas jau yra įkeistas arba areštuotas, todėl iš varžytinių tokį turtą buvo galima įsigyti tik už asmenines lėšas arba pasinaudojus skolintomis lėšomis, įkeičiant kitą turtą. Dabar ši tvarka tampa paprastesne,“ – sako laikinai pareigas einantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Civiliniame kodekse įtvirtinta, kad nekilnojamas daiktas, kurį norima įsigyti iš varžytinių, gali būti įkeičiamas pasinaudojant sąlyginės hipotekos institutu. Tokia sąlyginė hipoteka įsigaliotų nuo to momento, kai asmuo, įsigijęs nekilnojamą daiktą iš varžytinių, taptų šio daikto savininku.

Civilinio proceso kodekse numatyta, kad varžytinių laimėtojui, skolininko pasiūlytam pirkėjui ar skolininko turtą perimančiam išieškotojui, ketinantiems už įsigyjamą areštuotą turtą atsiskaityti skolintomis lėšomis, antstolis išduos nustatytos formos pažymą, patvirtinančią teisę įsigyti šį areštuotą turtą. Varžytinių laimėtojas, skolininko pasiūlytas pirkėjas ar skolininko turtą perimantis išieškotojas, pateikę pažymą kredito davėjui bei notarui, turės galimybę sudaryti sąlyginės hipotekos sandorį ir už įgyjamą turtą atsiskaityti skolintomis lėšomis.

Šios Teisingumo ministerijos siūlomos pataisos leis didesniam asmenų ratui įsigyti nekilnojamą turtą iš varžytinių bei efektyviau užtikrins tiek skolininko, tiek išieškotojo turtinių interesų apsaugą.

Daugiau informacijos:
Teisingumo ministerijos komunikacija tel. 8 (5) 2191882, 8 (686) 50011.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą