Metus parduotuvėse parduodami nereceptiniai vaistai: kuo gydosi lietuviai?

Praėjusių metų vasarį lietuviškas prekybos tinkas „Maxima“ pradėjo prekiauti nereceptiniais vaistais. Šia galimybe netruko pasinaudoti pirkėjai, kurie vien pernai tokių preparatų įsigijo daugiau kaip 45 tūkst. vienetų.

„Matome, kad mūsų pirkėjams iš tiesų yra svarbi galimybė nereceptinius vaistus nusipirkti parduotuvėse, ypač tuomet, kai vaistinės šalia nėra arba jos darbo laikas – trumpesnis nei parduotuvės. Pardavimai rodo, kad populiariausias pirktas vaistas buvo vadinamasis angliukas – aktyvioji anglis. Jo pernai pardavėme daugiau nei 30 tūkst. pakuočių“, – dalijasi „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Antrasis pagal populiarumą buvo skausmą malšinantis preparatas „Ibuprom Express“. Pastarojo 2019 m. buvo parduota virš 4 tūkst. pakelių po 6 vienetus. Tautiečiai taip pat aktyviai rinkosi kitus skausmą malšinančius, skrandžio bei žarnyno veiklą gerinančius preparatus, įvairius maisto papildus.

Daugiausiai, net trečdalis visų nereceptinių vaistų pardavimų, buvo atlikti sostinėje. O vangiausiai pardavimai vyko Alytuje, kur per visus metus vaistų nebuvo parduota nei pusšimčio.

„Vilniuje nereceptinių vaistų ir vaistinių preparatų kategorijos didžiausi pardavimai buvo stebimi birželio ir gruodžio mėnesiais. Jeigu žiūrėsime į visos šalies pardavimus, jų daugiausiai buvo rugpjūčio ir gruodžio mėnesiais. Slogai ir kosuliui gydyti skirtus vaistus ir papildus pirkėjai aktyviausiai rinkosi šaltuoju metų laiku“, – sako V. Drulienė.

„Maximos“ parduotuvėse gyventojai gali įsigyti tokių nereceptinių vaistų kaip skausmą, uždegimą bei karščiavimą mažinančio „Nalgesin S“, skausmo malšinimui skirto „Ibuprom Express“ bei „Alka–Seltzer“, rūgšties susidarymą skrandyje mažinančio „Nolpaza“, burnos gleivinės ar ryklės uždegimui gydyti skirto purškalo „Liugolis“, karščiavimo mažinimui skirtų tablečių „APAP“, infekcijos profilaktikai po odos nubrozdinimų ar įdrėskimų skirto tirpalo „Briliantinis žaliasis Valentis“, maisto papildų „Smecta Go“, „Carbon“, „Herbitassin“, „Coldmoss“, purškalo gerklei „Icelander“ ir kitų preparatų.

Informaciją apie parduotuvėse parduodamus nereceptinius vaistus, preparatus ir papildus pirkėjai gali rasti šalia kasų iškabintuose plakatuose. Vaistus gyventojai gali įsigyti tik parduotuvių kasose – prekybos salėje šios prekės nėra prieinamos. Įsigyjant vaistus parduotuvių kasininkai neteikia konsultacijų ir nesiūlo kitų medikamentų, o tik parduoda pirkėjo pageidaujamus preparatus.

Pagal galiojančią tvarką, galima įsigyti ne daugiau nei vieną to paties pavadinimo medikamentų pakuotę. Visi nereceptiniai vaistai ir medikamentai parduodami ne jaunesniems nei 16 metų asmenims.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą