Alytaus kavinių ir restoranų savininkai miesto viešosiomis erdvėmis gali naudotis nemokamai

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į restoranų ir kavinių problemas, šiam sezonui atvėrė visas miesto viešąsias erdves. Šiuo pavyzdžiu seka ir Alytus. 

„Jei tik norės, Alytaus kavinėms, restoranams, barams taip pat leisime dirbti miesto viešosiose erdvėse – aikštėse, skveruose ir kitose savivaldybės valdomose teritorijose nemokamai“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir kviečia kavinių ir restoranų savininkus naudotis galimybe. Vietą ir plotą kavinių ar restoranų savininkai gali pasirinkti patys pagal poreikius, tereikia ją suderinti su Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiuoju architektu, kad pasirinkta vieta netrukdytų aplinkiniams.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus specialistai jau pasiteiravo keleto Alytaus miesto kavinių ir restoranų savininkų, ar jie naudosis galimybe praplėsti kavinės ar restorano lauke esančią erdvę. Savininkų teigimu, kol kas jie bandys naudoti turimą kavinių plotą ir stebės situaciją, vertins klientų skaičių ir jų poreikius. Kol kas tik viena Alytaus miesto kavinė pareiškė norą praplėsti teritoriją lauke tam, kad tarp staliukų galėtų išlaikyti reikiamą atstumą ir sulaukti daugiau klientų.
Alytaus miesto savivaldybė jau kelerius metus už lauko kavines rinkliavos neima ir primena, kad kavinių ir restoranų savininkai gali pasinaudoti miesto viešosiomis erdvėmis visiškai nemokamai.
Nuo balandžio 27 d. Sveikatos apsaugos ministerija leido kavinėms ir restoranams maitinimo paslaugas teikti lauke. Tačiau lauke įsikūrusių kavinių staliukai nuo aplink esančių pėsčiųjų takų, gyvenamųjų namų langų, laiptinių turi būti nutolę bent vieno metro atstumu. Tarp lankytojų, sėdinčių prie skirtingų staliukų, turi būti užtikrintas ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas. Lankytojai turi nesirinkti didesnėmis nei dviejų žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas ir artimus giminaičius. Kavinės ir restoranai privalo laikytis ir kitų Sveikatos ministerijos reikalavimų.
Norime, kad Alytaus miestas būtų gyvas, verslas būtų išsaugotas, tad kviečiame Alytaus miesto kavinių ir restoranų savininkus pasinaudoti galimybe praplėsti maitinimo paslaugas teikiančių įstaigų teritorijas lauke.
Norite naudotis Alytaus miesto viešąja erdve? Tuomet pasirinkite vietą, užpildykite prašymą išduoti leidimą portale epaslaugos.lt ir pridėkite norimos erdvės žemėlapį su pažymėta vieta.


AMSA inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą