Alytaus apskrityje jau beveik 1 tūkst. mikroįmonių paskirta per 1,6 mln. eurų subsidijų suma

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, jog daugiau nei 930 Alytaus apskrities mikroįmonių VMI jau suskaičiavo per 1,6 mln. eurų skirtiną negrąžinamų subsidijų sumą . Ekonomikos ir inovacijų ministerijai priėmus sprendimą dėl subsidijos skyrimo, įmonėms skirtas subsidijas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

„Per Mano VMI kvietimai teikti paraiškas negrąžinamai subsidijai gauti pasiekė jau 32 tūkst. mikroįmonių“, – sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, primindama, kad šiuose kvietimuose yra pateikta ir nuoroda į paraiškos formą, kurią įmonių atstovams tereikia tik užpildyti ir pateikti toje pačioje Mano VMI erdvėje. Iš viso beveik 30 tūkst. mikroįmonių, pateikusių paraiškas negrąžinamai subsidijai gauti, VMI suskaičiavo daugiau nei 63,4 mln. eurų pagalbai skirtiną sumą.

Mikroįmonių atrankos kriterijai:

š. m. gegužės 1 d. įmonėje dirbo ne mažiau kaip 1 ir ne daugiau kaip 9 darbuotojai;
įmonė yra įtraukta į VMI sudarytus nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašus;
įmonė 2019 m. sumokėjo gyventojų pajamų mokestį į savivaldybės ir valstybės biudžetus;
įmonė nėra bankrutuojanti, restruktūrizuojama ar likviduojama.
Ką daryti, jeigu mikroįmonė nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašus?

Verslininkai, kurie nėra įtraukti į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus, tačiau taip pat patyrė neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl pagalbos priemonių jų verslui taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių, pateikdami supaprastintos formos prašymą, kuriame turi pagrįsti, kad patyrė neigiamas pasekmes. Minėtą formą galima pateikti per Mano VMI (skiltyje Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Paklausimai), atsiųsti e. paštu vmi@vmi.lt arba klasikiniu paštu. Supaprastintos formos prašymą galima rasti čia. Kai įmonė yra įtraukiama į nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašą ir atitinka kitus reikiamus kriterijus, ji sulauks VMI kvietimo pateikti paraišką per Mano VMI.

Konsultacijas mokesčių klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882. Taip pat, aktuali informacija susijusi skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje
ir VMI interneto svetainėje.

VMI informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą