Paprastai paruošiama ir labai skani silkė su džiovintais obuoliais, grybais ir burokėliais

„Skonio“ skaitytoja Andželika šventėms ar paprastai dienai siūlo pasigaminti silkę su džiovintais grybais, džiovintais obuoliais ir burokėliais. „Paprasta ir skanu“, – patiekalą apibūdino ji.

„Tikslių proporcijų nerašau – visko dedu, kaip sakoma, iš akies“, – pridūrė Andželika. 

Išbandykite šį receptą, dalyvaujantį konkurse „Skanios šventės“. Ir galbūt ši silkutė atsidurs ant jūsų šventinio stalo.

Silkė su džiovintais grybais, džiovintais obuoliais ir burokėliais

Reikės:

virtų burokėlių

džiovintų obuolių

džiovintų grybų

silpnai sūdytų silkių filė

svogūnų

moliūgų sėklų ar saulėgrąžų

aliejaus

druskos, pipirų

smukintų krapų

citrinos sulčių

Kaip gaminti 

Grybus ir obuolius atskirai užpilti verdančiu vandeniu, palikti pastovėti apie 15 min. Nupilti vandenį, nusausinti, supjaustyti.

Keptuvėje alieje trumpai apkepti svogūnus, po to sudėti supjaustytus džiovintus grybus ir kepti, kol svogūnai bus minkšti. Pabaigoje įmaišyti džiovintus supjaustytus obuolius, berti druskos, pipirų, suberti smulkintus krapus ir dar trumpai apkepti. Palikti atvėsti.

Burokėlius nulupti, supjaustyti mažais gabalėliais, apšlakstyti citrinos sultimis, apibarstyti druska, pipirais, įpilti porą šaukštų aliejaus, suberti smulkintus krapus ir leisti trumpai pasimarinuoti.

Silkių filė taip pat supjaustyti. Moliūgų sėklas paskrudinti.

Salotas galima tiesiog sumaišyti visus produktus sudėjus į dubenėlį.

O jei norite šventiškesnio patiekimo, ant lėkštės dėkite konditerinį žiedą ir sluoksniuokite salotas: pirmiausia dėkite pusę burokėlių, ant jų – silkę, ant jos – pakeptus džiovintus grybus su obuoliais ir svogūnais, tada vėl burokėlių sluoksnį, ant viršaus užbarstykite skrudintų moliūgų sėklų.

„Skanaus!“ – palinkėjo Andželika.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/skonis/pasigamink/2020/12/11/news/paprastai-paruosiama-ir-labai-skani-silke-su-dziovintais-obuoliais-grybais-ir-burokeliais-17473905/

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą