Sveikas ir gardus desertas su braškėmis ir linų sėmenimis tiks net ir pusryčiams

Šis gaivus desertas yra su linų sėmenimis, braškėmis, jogurtu ir trupiniais iš avižinių dribsnių. Linų sėmenys yra ypač naudingi mūsų organizmui, todėl juos verta įtraukti į savo kasdienę mitybą. Nepasakyčiau, kad juos labai mėgstu, bet šiame deserte linų sėmenys išties tiko. 

Šis desertas yra maistingas, paprastai pagaminamas ir gali puikiai atstoti tikrą saldumyną. Puikiai tiks tiems, kurie kovoja su cukraus demonais ir nori sveikesnės saldumyno alternatyvos. Jį galima valgyti ryte. Desertą galima valgyti iškart. Braškes geriausia naudoti tokias, kurios jau yra pastovėjusios ir nebesinori jų valgyti. Jas reikia šiek tiek pakaitinti, kol sukris. Gaunasi puikus braškių džemas. Trupinius gaminau iš avižinių dribsnių, avižų miltų. Svarbu keptuvėje jų nesudeginti, nes jie gali staigiai patamsėti ir tapti per daug apskrudę. Avižų miltus galima keisti kitais miltais. Vietoj trupinių galima naudoti granolą. 

Desertas su braškėmis ir linų sėmenimis 

Paruošimo laikas – 10 min., gaminimo laikas – 8 min. Kiekis: 2 porcijos 

Ingredientai: 

200 g jogurto be priedų 

2 valg. š. maltų linų sėmenų 

Trupiniams: 

6 valg. š. avižinių dribsnių 

2 valg. š. avižų miltų (ar kitų miltų) 

20 g minkšto sviesto 

1 valg. š. datulių sirupo (ar kito saldiklio) 

Braškėms: 

200 g smulkiai supjaustytų braškių 

1 valg. š. datulių sirupo (ar kito saldiklio) 

Gaminimas 

Braškes pakaitinti puode, kol jos suminkštės ir sukris (apie 4–5 min.). Įpilti sirupo. Palikti atvėsti. Inde sumaišyti avižinius dribsnius, miltus, sviestą. Masė gali būti kiek lipni. Paskrudinti saujoje keptuvėje ant neaukštos kaitros apie 3–4 min. (svarbu nesudeginti). Į pabaigą įpilti sirupo ir viską išmaišyti. Atvėsinti. Linų sėmenis sumaišyti su jogurtu ir šaukštu pakaitintų braškių. Sluoksniuoti: jogurtas, trupiniai, braškės, trupiniai. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą