Apelsininiai keksiukai su spanguolėmis: paruošti nesudėtinga, o skonis – tobulas

Tai tikrai nesudėtingas receptas, pagal kurį iškepsite labai aromatingus, minkštus keksiukus. Nereikės nei sunkiai randamų produktų, nei sudėtingų prietaisų. 

Tešlą paruošite be dirbtinių skonių ar ekstraktų: ypatingo kvapo ir skonio suteiks šviežių apelsinų sultys ir žievelė. Saldūs apelsinai ir rūgščios spanguolės sukuria labai gerai subalansuotą skonį. Pagal receptą turėtų užtekti 2 apelsinų, bet viskas priklauso nuo jų dydžio. 

Keksiukams tiks tiek šviežios, tiek šaldytos spanguolės. Jei naudosite šaldytas, uogų nereikia atšildyti prieš dedant į tešlą. 

Apelsininiai keksiukai su spanguolėmis 

Reikės: 

220 g kvietinių miltų

150 g cukraus

2 v. š. kukurūzų krakmolo

2 a. š. kepimo miltelių

0,5 a. š. valgomosios sodos

0,5 a. š. druskos

180 g grietinės

110 g sviesto, ištirpinto

80 ml apelsinų sulčių (šį kiekį gausite išspaudę 2 vidutinio dydžio apelsinus)

2 v. š. tarkuotos apelsino žievelės

1 didelio kiaušinio

150 g šviežių ar šaldytų spanguolių 

Kaip gaminti 

Įkaitinkite orkaitę iki 220 laipsnių, keksiukų formeles išklokite popieriniais krepšeliais. Atidėkite į šalį. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, cukrų, kukurūzų krakmolą, kepimo miltelius, sodą ir druską. Atskirame vidutinio dydžio dubenyje suplakite grietinę, lydytą sviestą ir kiaušinį, kol gerai susimaišys. Į grietinės mišinį supilkite apelsinų sultis ir žievelę, gerai išplakite. Supilkite šlapius ingredientus į sausus ir mentele atsargiai sumaišykite, bet ne iki galo, tada suberkite spanguoles ir toliau atsargiai maišykite, kol spanguolės pasiskirstys tešloje. Ji bus tiršta, tad nepermaišykite, kitaip keksiukai gerai neiškils. Tolygiai paskirstykite tešlą formelėse. Dėkite į orkaitės vidurį ir kepkite 220 laipsnių temperatūroje 8 minutes, tada sumažinkite temperatūrą iki 180 laipsnių ir kepkite dar 8–10 minučių. Ar iškepė, tikrinkite mediniu pagaliuku. Išimkite iš orkaitės, leiskite keksiukams atvėsti 5–10 minučių, tada atsargiai išimkite iš formelių ir leiskite visiškai atvėsti ant grotelių. Papildomai galite aplieti glajumi, pagamintu iš 1 v. š. apelsinų sulčių ir 3-4 v. š. miltelinio cukraus.  

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą