Amerikietiški blynai: minkšti ir purūs

Amerikietiški blynai – jeigu norite artimuosius pradžiuginti skaniais ir kvapniais pusryčiais savaitgalio rytą, rekomenduoju išbandyti šį receptą. Jis yra išties paprastas, lengvai pagaminamas. Blynai iškepa tikrai greitai. Vienas svarbiausių dalykų gaminant šiuos blynelius yra naudoti keptuvę su nesvylančia danga. Riebalų sunaudosite minimaliai arba galite kepti išvis be jų. Nors su šlakeliu aliejaus iškepti blynai visada būna traškesni, skanesni. 

Pagrindinis ingredientas, kurį naudojau, yra raugintos pasukos. Galiu garantuoti, kad šį pieno produktą žino visi, bet ar esate jo ragavę? Prisipažinsiu, kad aš daug labiau mėgstu kefyrą, o pasukų niekada neperku. Abu šie produktai yra fermentuoti, man jų skonis yra gana panašus, tik pasukos kiek primena rūgpienį. Dažniausiai pasukos yra pardavinėjamos maišeliuose. Jeigu nenorite naudoti pasukų, galite jį keisti kefyru. Nors amerikietiški blynai gali būti gaminami ir su pienu, bet man šis variantas ne itin patinka. Su pasukomis ar kefyru pagaminti blyneliai bus skanesni, puresni. Paprastą pieną galima lengvai surauginti – į stiklinę pieno įpilkite 1 šaukštelį obuolių acto ir palikite pastovėti apie 5 minutes.

Amerikietiški blyneliai 

Ko reikės: 

1 kiaušinio, L dydžio;

250 ml (1 st.) pasukų (ar kefyro);

140 g (1 st.) kvietinių miltų;

1/2 arbat. š. sodos;

1/2 arbat. š. kepimo miltelių; 1–2 valg. š. cukraus;

1 valg. š. sviesto, ištirpinto;

žiupsnelio vanilinio cukraus;

žiupsnelio druskos;

šlakelio aliejaus kepimui. 

Gaminimas: 

Dubenyje šluotele lengvai išplakti kiaušinį, cukrų, vaniliną. Supilti pasukas, sviestą. Vėl viską lengvai išplakti. Kitame dideliame inde sumaišyti miltus, kepimo miltelius, sodą, druską. Miltus persijoti. Pasukų mišinį sumaišyti supilti į indą su miltais. Viską atsargiai išmaišyti (svarbu nepermaišyti). Gali likti gumulėlių. Palikti pastovėti tešlą apie 5 min. Keptuvėje įkaitinti šlakelį aliejaus ant neaukštos–vidutinės ugnies. Kabinti šaukštą tešlos ir kepti iš abiejų pusių po keletą minučių. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą