„Angelo ašara“: neįsivaizduoju geresnio deserto ant Kalėdų stalo

Nežinau, kodėl angelai verkia ir ar iš vis jie verkia, bet puikiai žinau, kodėl šis pyragas vadinamas „Angelo ašara“. Nes tobulai iškepto ir vėstančio pyrago paviršiuje pasirodo maži geltonos spalvos lašeliai, dėl kurių žmonės šį pyragą ir praminė „Angelo ašara“.  Sutikite – kas, jei ne pyragas „Angelo ašara“ labiausiai tinka gražiai katalikų šventei Kalėdoms. Tad jei palaikote mano nuomonę, nešatės telefoną, planšetę, kompiuterį ar kokį kitą įrenginį į virtuvę ir skaitote mano instrukcijas, kaip pasigaminti šį skanų desertą. 

Pyragas „Angelo ašara“

Tešlos pagrindui reikės:

1 stiklinės miltų,

1 a. š. kepimo miltelių, 

80 g šalto sviesto,

žiupsnelio druskos,

2 v. š. cukraus,

1 mažo kiaušinio.

Varškės sluoksniui reikės:

500 g varškės,

0,5 stiklinės cukraus,

3 kiaušinių trynių,

1 v. š. miltų,

100 g grietinės,

1 a. š. vanilinio cukraus (pagal skonį).

Suflė sluoksniui:


3 kiaušinių baltymų,

5 v. š. cukraus pudros.


Paruošimas

Tešla. Miltus kartu su kepimo milteliais persijojame per sietelį, sudedame kubeliais supjaustytą sviestą ir druską. Viską sukapoję iki trupinių sudedame likusius ingredientus. Gerai išminkome, įvyniojame į polietileninę plėvelę ir įdedame į šaldiklį bent pusvalandžiui. 

Varškės sluoksnis. Varškę sutriname su cukrumi, sumaišome su kiaušinių tryniais, grietine ir miltais, suberiame vanilinį cukrų. Maišome, kol gausime vientisą masę.

Suflė. Kiaušinio baltymus plakame po truputį įberdami cukraus pudros. Plakame, kol masė bus tvirta ir išlaikanti formą.

Torto formą (22-23 cm) išklojame sviestiniu popieriumi. Šonus aptepame sviestu. Šaldytą tešlą iškočiojame ir ja išklojame formą. Ant tešlos viršaus supilame varškės įdarą ir dedame kepti. Jei kepsite orkaitėje, įkaitinkite ją iki 180 laipsnių. Dėkite pyragą ir kepkite 30 min. Aš kepiau keraminiame grilyje, naudojau deflektorių, o pyragą padėjau ant pakylos (antro aukšto). Kepiau 30 minučių 150°C temperatūroje. 

Praėjus 30 minučių paruoštą suflė masę tolygiai užtepame ant pyrago ir kepame toliau toje pačioje temperatūroje orkaitėje ar kepsninėje 10-15 minučių, kol paviršius lengvai pagels.  Iškepusį pyragą atvėsiname. Pyragui vėstant paviršiuje pasirodys maži geltonos spalvos lašeliai. Jeigu taip – jums pavyko iškepti pyragą „Angelo ašaros“.  Skanaus!

Skanaus!

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą