5 dalykai, kurie padės jūsų plaukams išlikti sveikais ir gražiais šią žiemą


Žiemos atšiaurus oras ir vėjas dažnai išsiurbia visą drėgmę iš plaukų, padaro juos trapiais ir lengviau pažeidžiamais. Plaukai tampa nepaklusnūs ir lengviau įsielektrina dėl rūbų, kuriuos rengiamės žiemą. Pasak „Dove“ prekinio ženklo vadovės Kertu-Kai Põldvere, šių problemų galima lengvai išvengti, jei bus teisingai rūpinamasi savo plaukais žiemą. „Dove“ dalinasi patarimais, kurie puikiai papildytų kasdieninę grožio rutiną.
Neišeikite iš namų šlapia galva
Visuomet reikėtų įsitikinti, kad plaukai yra visiškai sausi, prieš išskubant iš namų. Ne tik dėl to, kad išeinant iš patalpos šlapiais plaukais yra rizikuojama sušalti, bet ir dėl to, kad šlapi plaukai pasidarys labiau pažeidžiami ir sausi, kai juos paveiks šaltas oras. Plaukų išorinis paviršius yra atviras ir dėl to plaukai yra linkę būti nepaklusniais ir jie įsielektrina. Taigi, derėtų įsitikinti, kad plaukai yra visiškai sausi prieš išeinant į lauką.
Kova su įsielektrinusiais plaukais
Dažnai žiema susiduriama su įsielektrinusiais plaukais, kurie prilimpa prie žandų, draikosi aplink galvą bei sugadina kiekvieną nuotrauką. Norint to išvengti, vienas iš plačiausiai paplitusių būdų yra padengti plaukus plaukų laku prieš šukuojant. „Pirmiausia reikėtų papurkšti plaukų šepetį plaukų laku, o tada su juo perbraukti per plaukus. Taip pat rekomenduojama nenaudoti plastikinio plaukų šepečio, kurio naudojimas tik dar labiau įelektrina plaukus, geriau rinktis metalinį šepetį bei šukas“, – teigia Põldvere.
Išmėginkite plaukų serumą
Žiema gali tapti dideliu iššūkiu kiekvienam su nepaklusniais plaukais. Dažnai bandoma suvaldyti plaukus vien tik su plaukų džiovintuvu bei plaukų tiesinimo žnyplėmis. Tačiau, jeigu išdžiovinus plaukus dar naudojamos ir plaukų tiesinimo žnyplės, plaukų sruogos lieka šiurkščios. „Probleminėms vietoms rekomenduojama naudoti glotninantį kremą arba serumą“, – pataria „Dove“ prekinio ženklo vadovė.
Venkite karšto vandens
Žiemą dėl oro sąlygų plauti plaukus tenka dažniau, todėl greičiau blunka jų spalva. Šaltuoju laikotarpiu reikėtų vengti karšto vandens, nes tai išsausina plaukus. Plaukite juos drungnu vandeniu ir perplaukite šaltu – tai sutvirtins išorinį plauko sluoksnį.
Drėkinkite galvos odą
Nenuostabu, kad esant mažam drėgmės kiekiui, veikiant dirbtiniam šildymui bei dėvint niežulį keliančias kepures, nukenčia galvos oda. Todėl pleiskanojimas – viena dažniausių žiemą pasitaikančių plaukų problemų. Ją galima nesunkiai išspręsti: prieš miegą reikėtų pamasažuoti išsausėjusią galvos odą naudojant drėkinamąjį arba alyvuogių aliejų, o ryte gerai išplauti šampūnu ir nepamiršti pasinaudoti kondicionieriumi.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą