Nuotraukos autorius: T.Bauro nuotr.

Ričardo Malinausko Lietuva. Dzūkija, Joninės ir Algirdas Brazauskas

Pasakiau – padariau“, – toks yra mėgstamiausia Druskininkų mero 52-ejų Ričardo Malinausko posakis, kurį sugalvojo pats. Projektui „Aš myliu Lietuvą“ jis papasakojo ir apie tai, kaip iš gimtinės Marijampolėje gyvenimas jį atvedė į Druskininkus. 

– Papasakokite apie savo šaknis – kur gimėte ir augote?

– Gimiau Marijampolės rajone esančiuose Skaisčiūnuose, ten baigiau pirmą klasę, vėliau persikėlėme į Radviliškio rajoną. 1983 metais baigiau vidurinę ir įstojau į Kauno politechnikos institutą, tais pačiais metais tėvai dėl sveikatos persikėlė į šalia Druskininkų kurorto esantį Grūto kaimą. Mano tėvai Viliumas ir Birutė Malinauskai – verslininkai, Grūto parko įkūrėjai. Šviesaus atminimo senelis Jurgis Malinauskas – Vyties kryžiaus kavalierius, apdovanotas Nepriklausomybės, Savanorio ir DLK Gedimino 3-ojo laipsnio medaliais. Gerbiu savo šeimos istoriją, senelių ir tėvų nueitą kelią, pagarbos mokau ir savo vaikus. Nes už tai, kokie šiandien esame, turime būti dėkingi savo tėvams ir seneliams. 

– Koks jūsų ryškiausias, maloniausias vaikystės prisiminimas?

– Vaikystę prisimenu kaip labai gražų laiką. Vieni ryškiausių prisiminimų – emocijos įsigijus pirmąjį dviratį, vėliau, jau paaugus – mopedą, motociklą. Svarbiausia, kad šiuos išsvajotus daiktus įsigijau už savo rankomis uždirbtus pinigus. Tėvai nuo mažens savo pavyzdžiu mane mokė, kad reikia dirbti ir suteikė man galimybę tai daryti. Iki šiol prisimenu tėvų pamokas ir esu jiems be galo dėkingas.

– Kuri lietuviška šventė jums yra smagiausia?

– Man smagiausia yra Joninių šventė.

– Kokia Lietuvos vieta jums gražiausia?

– Dzūkija. – Geriausias Lietuvos miestas yra... – Druskininkai, Druskininkai ir dar kartą Druskininkai, nes čia gera ir bendruomenei, ir atvykstantiems svečiams, kurių kiekvienais metais daugėja.

– Koks jūsų mėgstamiausias Lietuvos istorinis veikėjas?

– Prezidentas Algirdas Brazauskas, kurį pažinojau asmeniškai, ir kuris buvo iškili, ryškius pėdsakus Lietuvos istorijoje palikusi asmenybė.

– Su kokia Lietuvos asmenybė norėtumėte papietauti ir apie ką kalbėtumėtės pietų metu?

– Norėčiau papietauti su Lietuvos prezidentu Valdu Adamkumi. Pietų metu pasikalbėtume apie svarbiausias aktualijas.

– Kokia yra jūsų mėgstamiausia lietuviška grupė ar daina?

– Su malonumu klausausi M. Mikutavičiaus atliekamų dainų. Be abejo, klausausi ir daugiau atlikėjų ir džiaugiuosi, kad Lietuvoje turime tiek talentingų žmonių.

– Ar turite mėgstamiausią lietuvišką prekę?

– Lietuvos ežeruose pagauta žuvis.

– O koks jūsų mėgstamiausias lietuviškas patiekalas?

– Lietuviai dažniausiai renkasi patiekalus iš bulvių, o man skaniausi yra kaimiški lašinukai, kuriais mane visada pavaišina tėvai.

– Kokie penki lietuviški žodžiai jums yra gražiausi?

– Meilė. Pasitikėjimas. Drąsa. Atsidavimas. Draugystė.

– Kokia lietuviška patarlė ar pasakymas jums patinka labiausiai?

– Man labiausiai patinka mano paties sukurtas posakis, kurios visada laikausi: „Pasakiau – padariau“. Lietuviai turi panašią patarlę „Žodis – darbas“. Manau, kad gyvenime svarbiausia ištesėti duotą žodį, nežarstyti tuščių pažadų, o daryti realius darbus.

– Kokie trys lietuviams labiausiai būdingi charakterio bruožai? – Nors liaudyje juokaujama, kad lietuviai džiaugiasi, kai kaimyno tvartas dega, tačiau aš manau, kas šiandien lietuviai yra išradingi, sumanūs ir aktyvūs žmonės.

– Jūs mylite Lietuvą, nes... – Nes čia mano namai, aš čia gyvenu.

– Ko palinkėtumėte Lietuvai šimtmečio proga?

– Būti teisinga visiems vienodai.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą