Birželį gyventojai galėjo nemokamai priduoti pavojingas atliekas

Birželio mėnesį Autogamintojų ir Importuotojų asociacija organizavo akciją, kurios metu Alytaus miesto gyventojai galėjo nemokamai priduoti aplinkai pavojingas atliekas: automobilių akumuliatorius, amortizatorius, kuro, tepalo ir oro filtrus, panaudotą alyvą, baterijas (galvaninius elementus) bei padangas. Iš gyventojų  šios atliekos buvo surenkamos apvažiavimo būdu.

Akcijos metu surinkta 0,002 galvaninių elementų, 0,031 t tepalo filtrų, 0,018 t kuro filtrų, 0,017 t oro filtrų, 0,044 t amortizatorių, 0,074 t padangų ir 0,16 t alyvos.  Iš viso surinkta 0,346 t  visų pavojingų medžiagų. Jų surinkimą vykdė UAB „Žalvaris".

Į bendrą pavojingų atliekų sąrašą įrašyta daugelis automobilių atliekų pvz: hidrauliniai (tepaliniai) amortizatoriai, akumuliatoriai, degalų ir tepalo filtrai, panaudota alyva ir kita. Netvarkant tokių atliekų ir joms patekus į dirvožemį ar gruntinius vandenis sukeliamas didelis pavojus aplinkai ir sveikatai. Nors padangos pavojingomis atliekomis nelaikomos, tačiau numestos bet kur, nerūšiuojamos ar netinkamai tvarkomos, taip pat gali kelti pavojų. Jas privaloma perduoti atliekų tvarkytojui, kuris turi teisę tvarkyti tokias atliekas.

Alytuje pavojingos atliekos surenkamos Didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėse esančiose Putinų g. 3A, Alytus (darbo laikas II-VI 9-18 val.) ir Karjero g. 2, Takniškių k. Alytaus raj. (darbo laikas I-VII 8-20 val.). Čia galima priduoti šiais atliekas:

  • Išeikvotas baterijas ir akumuliatorius
  • Pasenusius buitinės chemijos produktus
  • Lakų, dažų, klijų, tirpiklių, skiediklių atliekas
  • Tarą (pakuotes) nuo dažų, ploviklių, cheminių medžiagų
  • Panaudotus tepalus jų filtrus ir kitas naftos produktų atliekas
  • Gyvsidabrio turinčias atliekas
  • Trąšų, augalų apsaugos priemones, agrochemijos atliekas
  • Pasenusius gesintuvus, aerozolių balionėlius
  • Kitas pavojingas buitines atliekas

Alytaus regioninis atliekų tvarkymo centras aikštelėse surinktas pavojingas atliekas saugo specialiose talpose pavojingų atliekų priėmimo punkte. Tokių atliekų konteineriai yra specialiai paženklinti. Kviečiame gyventojus pasirūpinti savo turimomis pavojingomis atliekomis, kad jos nekenktų sveikatai ir mus supančiai aplinkai.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą