Valstybės kūrimas prasideda seniūnijose


Šią tiesą pasiryžusios įrodyti seniūnijos, siunčiančios paraiškas dalyvauti nacionaliniame konkurse „Valstybę kuriame mes“, kurio iniciatorė – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Seniūnijos gali pretenduoti į vieną iš keturių konkurso nominacijų: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“, „Už tautinės savimonės puoselėjimą“, „Už kūrybiškumo ugdymą“, „Už saugią Lietuvą“.
Galimybė įvertinti nuveiktus darbus
„Labai džiaugiuosi, kad pagaliau sulaukėme projekto, kuriame gali dalyvauti ir seniūnijos. Aš jau trylika metų esu seniūne ir, kiek pamenu, tai pirmas kartas, nes iki šiol visi konkursai, projektai būdavo skiriami bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms ir pan. Labai sveikinu šią iniciatyvą ir manau, kad tai puikus projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Juk iš tiesų – valstybę kuriame mes“, – džiaugėsi Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, jau apgalvojusi visus seniūnijos nuveiktus darbus ir artimiausiomis dienomis pasiryžusi užpildyti dalyvavimo konkurse anketą.
Pasak pašnekovės, seniūnas yra tas žmogus, kuris geriausiai žino, kas vyksta jo seniūnijoje: ir kokie kultūros renginiai bus artimiausiu metu, ir kokie rūpesčiai kamuoja žmones, tad laimėtas piniginis prizas būtų dar viena galimybė prasmingiems darbams padaryti.
„Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga siekiama skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones bendrai veiklai, stiprinti vietos savivaldą. Tai geriausiai daryti per seniūnijas, nes jos, būdamos smulkiausiu administraciniu-teritoriniu vienetu, yra arčiausiai žmogaus, arčiausiai jo reikalų ir problemų, čia jis greičiausiai gali sulaukti pagalbos. Iš kitos pusės – būtent per jas žmonės gali kažką nuveikti, keisti šalia jų esančią aplinką, nes taip jiems lengviausia suvienyti pastangas – gyvenantiems šalia, kaimynystėje rūpi tie patys klausimai“, – komentavo sprendimą kviesti į konkursą seniūnijas Kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos skyriaus patarėja Jadvyga Lisevičiūtė, atkreipdama dėmesį, kad šiuo atveju kalbant apie seniūnijas turima galvoje ne institucija, o visa seniūnijos teritorijoje gyvenanti bendruomenė.
Konkursu vienu metu siekiama dviejų tikslų. Vienas jų – skatinti seniūnijų aktyvumą bei bendruomeniškumą, sutelkti Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą. Kitas – pasidžiaugti jau nuveiktais darbais, pristatyti juos visuomenei: apie nugalėtojų pasiekimus bus rašoma žiniasklaidoje, rodomi reportažai nacionalinėje televizijoje.
„Konkursas – gera proga seniūnijoms įvertinti nuveiktus darbus ir papasakoti apie juos kitiems. Tai ne tik galimybė pasidalinti patirtimi su kolegomis, bet ir dar kartą patiems prisiminti, kiek daug gerų darbų padaryta, kiek daug pasikeitimų į gerąją pusę“, – sakė J. Lisevičiūtė.
Pasak pašnekovės, iš telefono skambučių, užduodamų klausimų, susitikimų su seniūnais matyti, kad šis projektas sudomino visuomenę.
Kviečiami prisiminti ir dabar vykstantys, ir jau baigti projektai
Seniūnijos kviečiamos varžytis dėl šių nominacijų: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui”, „Už tautinės savimonės puoselėjimą”, „Už kūrybiškumo ugdymą”, „Už saugią Lietuvą”. Prašoma prisiminti ne tik šiuo metu realizuojamus projektus, bet aprašyti pastarųjų penkerių metų darbus, veiklos rezultatus, akcentuojant, kas seniūnijos gyvenime, jos aplinkoje pasikeitė, kokias problemas pavyko išspręsti, kaip seniūnija sugebėjo suvienyti jos teritorijoje gyvenančią bendruomenę ir kiek gyventojų įtraukta į aktyvią veiklą.
Paraiškų laukiama iki birželio 1 d. Konkurse kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos seniūnijos, kiekviena gali teikti paraiškas ne daugiau kaip dviems nominacijoms. Taigi, dabar dar būtų pats laikas seniūnijoms peržvelgti pastarųjų metų pasiekimus ir ilgai nedelsiant užpildyti paraišką. Tai padaryti nėra sudėtinga, o laimėtojų laukia ne tik pripažinimas, bet ir piniginiai prizai.
Peržiūrėjusi visas gautas anketas iki rugpjūčio 1 d. vertinimo komisija atrinks kiekvienoje nominacijoje iki septynių kandidatų, kurie pateks į trečiąjį konkurso etapą. Šiuo etapu vertinimo komisija lankysis nominuotose seniūnijose, vietoje vertins jų nuveiktus darbus ir išrinks konkurso laimėtojus.
Nugalėtojai bus apdovanoti kitų metų vasarį
Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti iškilmingame baigiamajame renginyje 2019 m. vasario mėnesį.
Konkursas yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos dalis.
Konkurso iniciatorius – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Konkurso partneriai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, savivaldybės.
Konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą