Alytaus padangėje - mokamo automobilių parkavimo idėja

Alytaus miesto savivaldybės administracija tarybos Aplinkos ir plėtros komiteto narių pavedimu parengė Alytaus miesto mokamų ir rezervuotų transporto stovėjimo vietų vietinės rinkliavos nuostatų projektą. 

Jį ketinama svarstyti savivaldybės tarybos posėdyje spalio 29 dieną. Savivaldybės tarybos narių daugumai pritarus, centrinėje Alytaus miesto dalyje atsirastų mokamas automobilių parkavimas. 

Projekte numatyta 15 vietų gatvėse ir parkavimo aikštelėse aplink Alytaus miesto centrą, kuriose automobilių parkavimas būtų mokamas. Valanda stovėjimo kainuotų 30 centų. Parkavimas būtų mokamas tik darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos. 

Mėnesio parkavimo kaina visose mokamo parkavimo vietose būtų 50 eurų, o parkavimo kaina visiems metams – 300 eurų.

Parkavimas būtų nemokamas tik specialiais ženklais pažymėtoms neįgaliųjų ir juos aptarnaujančio transporto, priešgaisrinės apsaugos, policijos, medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų (avarinių) tarnybų transporto priemonėms.

Taip pat vietinė rinkliava nebūtų taikoma valstybės ir savivaldybių, jų įstaigų ir organizacijų tarnybinėms transporto priemonėms, pažymėtoms skiriamaisiais ženklais (nurodytas įstaigos pavadinimas ir (arba) patvirtintas įstaigos logotipas ar panašiai), transporto priemonėms su diplomatiniais numeriais.

Mokamas parkavimas nebūtų taikomas ir gatvių, kuriose yra įrengiamas mokamas parkavimas, esančių namų, kuriems detaliuoju planu nėra suformuotas sklypas, savo gyvenamąją vietą tame name esančiame bute deklaravusiems asmenims (vienam butui – viena parkavimo vieta).

Aplinkos ir plėtros komiteto narių nuomone, miesto centre yra ribotas transporto priemonių stovėjimo vietų skaičius, statomas naujas biurų ir gyvenamųjų butų pastatas, kuris transporto priemonių stovėjimo vietų poreikį dar labiau padidins. Trumpam atvažiavę gyventojai ar miesto svečiai neranda miesto centre vietos pastatyti savo transporto priemones, o miesto centras yra užstatytas automobiliais, nes atvažiavę į darbą miesto, rajono savivaldybių administracijų, banko bei kitų įstaigų ir parduotuvių darbuotojai savo automobilius palieka stovėti visai dienai. 

Taip pat jie atkreipia dėmesį, kad naujų parkavimo vietų nėra galimybės įrengti, nes nėra laisvų sklypų, kuriuose būtų galimybė suprojektuoti ir įrengti tokią aikštelę.

Manoma, kad mokamas parkavimas sudarytų galimybes atvykusiems į savivaldybę, bankus, pas notarus, į kavines ar parduotuves, rasti vietos pasistatyti savo automobilį.  Taip pat mieste būtų pagerintos transporto priemonių eismo sąlygos, surinkta lėšų, kurios būtų naudojamos miesto gatvėms ir aikštėms prižiūrėti bei remontuoti. 

Taip pat mažesnis transporto priemonių skaičius miesto centre mažintų miesto oro taršą, didintų miesto centro erdvių patrauklumą, jų pritaikymą poilsiui ir rekreacijai. 

Nustatytas mokamas transporto priemonių stovėjimo vietas ženklintų, stovėjimo vietas žyminčius kelio ženklus pastatytų ar perkeltų, laiko apskaitos bilietų automatus įrengtų ir prižiūrėtų, vietinę rinkliavą surinktų bei administruotų įstatymų nustatyta tvarka Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu paskirtas vietinės rinkliavos operatorius, sudaręs sutartį su Alytaus miesto savivaldybės administracija.

Automobilių apmokestinimui įvairiose vietose reikėtų įrengti 17 parkomatų, tai kainuotų apie 160 tūkstančių eurų. Bendros investicijos sudarytų daugiau kaip 300 tūkstančių eurų. Skaičiuojama, kad jos į mokamo parkavimo sistemos įdiegimą atsipirktų per trejus metus, o vėliau kasmet gaunamas pelnas sudarytų apie 70 tūkstančių eurų. 

ALYTAUS MIESTO GATVIŲ IR AIKŠČIŲ MOKAMŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ STOVĖJIMO VIETŲ SĄRAŠAS (projektas)

S. Dariaus ir S. Girėno g. nuo Vilniaus g. iki Laisvės Angelo aikštės.

Rotušės a. 10A transporto stovėjimo aikštelė (išskyrus elektromobilių įkrovimo stoteles).

A. Matučio g. esančios automobilių stovėjimo aikštelės.

Seirijų gatvė.

Vilniaus g. automobilių stovėjimo aikštelė prie Užimtumo tarnybos.

Vilniaus g. nuo 5 iki 11 namo.

Ligoninės g. prie 2 namo.

Ugniagesių gatvė.

Savanorių gatvė.

Alyvų takas nuo S. Dariaus ir S. Girėno g. iki Bažnyčios gatvės.

Bažnyčios g. transporto stovėjimo aikštelė.

Jotvingių g. nuo Pulko g. iki Simno g. (išskyrus elektromobilių įkrovimo stoteles).

Pulko g. prie 21 pastato nuo gatvės pusės.

Pulko g. 19, 21 ir Rotušės a. 15A, 16, vidiniame kieme esanti automobilių stovėjimo aikštelė.

Vakaro g. esanti automobilių stovėjimo aikštelė ir jos prieigos prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės.

Ams, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą