Bendradarbiaujant su „Maisto banku“ paramą maistu gauna visi jos pageidaujantys alytiškiai

Vienuolikos Alytaus miesto įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimas su „Maisto banku“ skaičiuoja jau aštuntus metus.  Kaip joms sekasi bendradarbiauti su minėtu labdaros ir paramos fondu ir kaip šį bendradarbiavimą padaryti dar aktyvesnį, penktadienį Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos Jurgitos Šukevičienės iniciatyva surengto nuotolinio pasitarimo metu diskutuota su  Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja, l. e. skyriaus vedėjo pareigas, Roberta Samuolyte-Kisieliene, Alytaus miesto bendruomenės centro ir Socialinių paslaugų centro vadovais.

„Bendradarbiavimas su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“ mums yra labai svarbus, kaip  svarbu ir tai, kad parama maistu pasiektų kiekvieną ne visuomet reikiamų maistо produktų galintį įsigyti alytiškį“, – pabrėžė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja J. Šukevičienė. 

Alytaus miesto socialinių paslaugų centro direktorės Eglės Teresevičienės teigimu, praėjusiais metais centro darbuotojai paramą maistu išdalijo 1 818 asmenų. Paramai skirti maisto produktai Socialinių paslaugų centro transportu iš „Maisto banko“ sandėlių Kaune parvežami kartą per mėnesį, o socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms dalijami kiekvieną antradienį. 

„Visa skiriama parama maistu pasiekia visus ją norinčius gauti alytiškius. Pasitaiko atvejų, kai miestelėnai būna nepatenkinti gaunamais maisto produktais, nes jie mėgsta tam tikrus produktus, pavyzdžiui, mėsos gaminius. Norint paramą gaunančiam asmeniui įsiūlyti daržovių arba vaisių, reikia pasitelkti išmonę ir kartu pasiūlyti receptą, ką iš jų būtų galima pasigaminti“, – neslepia E. Teresevičienė. 

Alytaus miesto bendruomenės centras paramai skirtus maisto produktus pasiima tris kartus per savaitę iš trijų Alytaus mieste esančių prekybos centrų. Pasak Alytaus miesto bendruomenės centro direktorės Loretos Trainavičienės, vieni šių maisto produktų ateina į Bendruomenės centrą pasiimti patys, kitiems juos į namus nuveža centro darbuotojai. 

„Džiaugiuosi, kad ir pandemijos laikotarpiu visa materialinių sunkumų turintiems alytiškiams skirta parama pasiekia gavėjus sklandžiai ir miestelėnai yra ja patenkinti. Dabartinė sistema veikia gerai, bet visada galima stiprinti ir tobulinti įstaigų, „Maisto banko“ ir kitų paslaugų teikėjų bendradarbiavimą“, – gerai atliekamu maistą materialinių sunkumų turintiems alytiškiams dalijančių įstaigų darbu džiaugėsi mero pavaduotoja J. Šukevičienė. 

Parama maistu reikalinga daugeliui alytiškių, tad Alytaus miesto savivaldybė kviečia įmonės, gaminančios maisto produktus, prisidėti parama maistu sunkiai besiverčiantiems alytiškiams. Dėl paramos galimybių prašome kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių el. p. roberta.kisieliene@alytus.lt arba skambinti tel.+ 370 673 49 698. 

„Maisto banko“ parama teikiama šeimoms ir asmenims (vienišiems seneliams, neįgaliesiems ir pan.), kurie susidūrė su sudėtinga materialine situacija, yra paveikti nepritekliaus, išgyvena finansinius sunkumus (taip pat ir dėl  COVID-19 pandemijos).

 

Jeigu ir Jūs ar Jūsų šeima atsidūrėte sunkioje materialinėje padėtyje dėl COVID-19, o parama maistu galėtų bent šiek tiek tą finansinę naštą sumažinti, dėl galimybės gauti „Maisto banko“ paramą konsultuotis ir kreiptis galite į šias organizacijas:

Maltos ordino pagalbos tarnyba, Alytaus skyrius    8 612 77 642

Lietuvos samariečių bendrijos Alytaus skyrius    8 675 18 053

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Alytaus skyrius    8 315 51 548, 8 603 23 922, 8 620 10 150

„Gerumo skraistė“    8 602 05 450, 8 687 71 309

Alytaus katalikių moterų draugija    8 698 41 219

Alytaus miesto bendruomenės centras    8 699 13 223

Alytaus miesto socialinių paslaugų centras    8 664 28 740

Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą