Alytaus miesto gatvėse – beveik šimtas naujų medžių

Prie mieste besiskleidžiančios žalumos ir jame augančių medžių prisidės ir nauji želdiniai. Šią savaite Alytaus gatvės bus pasodinta beveik 100 įvairių rūšių medžių ir krūmų. 

Naujosios gatvės gale tarp miesto ir rajono ribos pasodinti paprastieji klevai, kurie yra tinkami gatvių apželdinimui. Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiosios specialistės Ramunės Zubrės teigimu ši želdinių juosta bus tarsi barjeras tarp pramonės rajono ir gyvenamųjų namų. Iki šiol toje vietoje nebuvo jokių gatvės želdinių nei miesto, nei rajono teritorijoje.

Minėtos gatvės žiedinėje sankryžoje prie geležinkelio viaduko sodinami ir trys Himalajiniai beržai (Grayswood Ghost).

Tvirtovės gatvėje šalia Jaunimo centro ketvirtadienį pasodintos aštuonios grauželinės gudobelės (Paul Scarlet). Jos susies ir papildys Žaliosios, Tvirtovės, Jotvingių gatvių želdinius.

Penkiasdešimt Baltosios sedulos krūmų bus pasodinta Kalniškės gatvėje. R. Zubrės teigimu, čia bus baigiama Kalniškės gatvės želdinių rekonstrukcija, kuri buvo pradėta praeitais metais. Bus atsodinta sunykusi laisvos formos gyvatvorė  - kaip dar vienas želdinių barjeras nuo triukšmingos gatvės.

Taip pat bus atsodinami sunykę želdiniai Jotvingių ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse. Čia bus pasodinti du paprastieji klevai. 

Vienuolika Vakarinių tujų (Smaragd), papildys Klevų gatvės kapines ir Rūtų gatvę.

Daugiabučių namų savininkų bendrijose ir viešosiose įstaigose, greta kurių yra miesto bendro naudojimo teritorija, bus pasodinta medžių ir krūmų už 8 tūkst. eurų. 

Iš viso paminėto kiekio medžių bei krūmų sodinimas ir jų priežiūra per tris metus savivaldybei kainuos beveik 24 tūkstančius eurų. 

AMS informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą