Judriausia Alytaus miesto savivaldybė kvietė judėti ir pažinti savo kraštą

Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16–22 d.), Aplinkos ministerija, kaip šios kampanijos Lietuvoje koordinatorė, išrinko judriausius šalyje: savivaldybę, valstybinę, mokymo, ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir įmonę. Nugalėtojams atiteks aplinkos ministro Simono Gentvilo padėkos ir ąžuoliukai.

Šiemet į akciją įsitraukė beveik 50 savivaldybių, kuriose mokyklos, darželiai ir kitos organizacijos visą savaitę rengė skatinančias daugiau judėti, rinktis darnaus judumo alternatyvas ar jas išbandyti veiklas.

Judriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Alytus. Per savaitę alytiškiai ir miesto svečiai galėjo dalyvauti 3 ekskursijose-žygiuose, kurių metu ne tik daug vaikščiojo pėsčiomis, bet ir geriau pažino gimtąjį  miestą. Pavyzdžiui, ekskursijos „Po trimis Alytaus tiltais“ metu keliauta pėsčiųjų ir dviračių Panemunės taku, susipažinta su trijų Alytaus tiltų istorija. Dviračių žygio „Dviem ratais paskui traukinį“ maršrutas driekėsi senojo geležinkelio Alytus-Varėna pylimu, aplankyti išlikę tilteliai ir tuneliai. Finalinę akcijos dieną gyventojai buvo kviečiami į lobio paieškas. Ekskursijos metu susipažinta su Alytaus piliakalniu ir greta jo esančiomis teritorijomis.  

Judriausia mokymo įstaiga pripažinta Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazija. Jos moksleiviai kiekvieną dieną ilgosios pertraukos metu rinkosi  į „Flashmob“ šokį, organizavo pamokas darnaus judumo temomis. Taip pat leidosi į žygį pėsčiomis po Paberžės apylinkes, o paskutinę akcijos dieną buvo kviečiami į renginį „Šok į batą“, kurio metu sporto aikštyne buvo vedama „Kangoo Jumps“ treniruotė.

Judriausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga išrinktas Gargždų lopšelis-darželis „Gintarėlis“. Vaikai kasdien su auklėtojais mankštinosi, o mankštą derino su kvėpavimo pratimais. Taip pat vyko paspirtukų, dviratukų, triratukų paradas, buvo šokinėjama per virvę, išbandytas greitasis ėjimas, vaikams pritaikytos futbolo ir krepšinio varžybos, pratimai su parašiutu, šokio užsiėmimai.

Judriausia valstybės institucija šiemet tapęs Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras išsiskyrė aktyviu darbuotojų įtraukimu į organizuojamus renginius, Pavyzdžiui, į paskaitą apie darnų judumą su šios srities ekspertu dr. Jonu Damidavičiumi atvyko virš 200 kolegų. Darbuotojai dalyvavo solo latino šokio elementais, pietietiška muzika išsiskiriančioje treniruotėje gryname ore kartu su treneriu Janu Tankevičiumi.

Judriausia įmone tapo UAB „SDG“, kuri kolegoms metė iššūkį – darbuotojai buvo kviečiami visą savaitę su kolegomis eiti pasivaikščioti į parką, nueiti į žygį, pasivažinėti dviračiu, riedučiais, paspirtuku, o galbūt apvažiuoti lankytinus objektus viešuoju transportu ar elektromobiliu ir taip darniais būdais nukeliauti 2021 kilometrą.

Europos judumo savaitę Aplinkos ministerija taip pat organizavo renginius ne tik darbuotojams, bet ir visiems vilniečiams. Gyventojai buvo kviečiami pradėti savaitę judesio pamoka kartu su aktoriumi Leonardu Pobedonoscevu, taip pat sudalyvauti diskusijose apie darnų judumą.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Komentarai

  • Ava
    prieš 25 minučių
    Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia turtinga po to, kai bandžiau susitvarkyti ir pasirūpinti savo šeima, žaidžiau loterijoje, bet niekada nepasisekė laimėti, kol nepamačiau komentarų internete, kaip jis padėjo Laimi daug žmonių, po to aš juo netikėjau, bet vis tiek pabandžiau, parašiau jam žinutę el. paštu po kelių valandų jis atsakė, todėl pasakiau, ko noriu, jis man patikino sėkmę. jis taip pat pasakė man, ką turėčiau daryti, ir aš padariau viską, ko jis iš manęs prašė, po kelių valandų jis davė man laimingus skaičius ir parodė, kur žaisti, todėl aš padariau taip, kaip buvo nurodyta, mano didžiausiai nuostabai laimėjau, €15 000 000 mln. Esu turtingas ir laimingas, ačiū kunigui salamiui už pagalbą, be tavęs esu niekas. Jei jums reikia jo pagalbos, kad laimėtumėte, galite susisiekti su juo el. paštu purenaturalhealer@gmail.com ir WhatsApp +2348143757229

Parašykite komentarą