„TikoTiks“ erdves papuošė M.K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos

Senų daiktų nebūna – būna tik neatnaujinti. O atnaujintos M.K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos papuošė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro pakartotinio naudojimo padalinio „TikoTiks“ erdves. 
Gražus rezultatas – tai bendras Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojų Vaidos Undzėnienės, Lino Brazausko ir menui neabejingo alytiškio  Audriaus Sarpaliaus darbas. 

Didžiulės M. K. Čiurlionio darbų reprodukcijos beveik dešimt metų puošė Druskininkų viešąsias erdves. Lauke kabojusių paveikslų rėmai per tiek laiko apgedo, saulė išblukino paveikslų spalvas, vėjas apnešė juos dulkėmis. Atitarnavusios reprodukcijos buvo nuimtos ir nuvežtos į Druskininkų rūšiavimo centre esantį daiktų mainų punktą „Mainukas“. 

Pirmasis jas pastebėjo ARATC Rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio vadovas Linas Brazauskas ir iškart apie tai papasakojo kolegei, „TikoTiks“ centro edukatorei Vaidai Undzėnienei. 
Paveikslai buvo pargabenti į „TikoTiks“ centrą, o čia užsukęs ir juos išvydęs Audrius Sarpalius pasisiūlė reprodukcijas atnaujinti ir sukabinti ant sienų. 
„Man patinka daiktų reinkarnacija. Patinka, kai daiktai randa naują gyvenimą“, - sakė ir pats tapantis A. Sarpalius. 

Atnaujindamas paveikslus, alytiškis juos nuvalė specialiomis priemonėmis, kad nepakenktų spalvoms. „Nesistengiau visko nuvalyti – darbas turi išsaugoti požymius, kurie rodo jo gyvenimą, jo amžių, jo patirtį“, - pasakojo alytiškis. 

Paveikslų rėmus sutvarkė, perdažė ir reprodukcijas ant „TikoTiks“ sienų sukabino A. Sarpaliaus įmonėje dirbantys Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji.   
Paveikslais papuošta „TikoTiks“ erdvė atgijo ir visai tikėtina, kad ilgainiui ji gali tapti unikalia atnaujintų meno kūrinių galerija – pradžia jau yra!  
O ir M.K. Čiurlionio reprodukcijas naujam gyvenimui prikėlusių žmonių bendradarbiavimas su „TikoTiks“ tuo nesibaigė. 

Vienas nuteistųjų, padėjusių kabinti paveikslus, ir pats kuria – pieštuku piešia paveikslus. Išgirdęs, kad balandžio 22 -ąją, Žemės dienai skirtame renginyje „Ekologija sujungia“, vyks aukcionas, kurio metu gautos lėšos bus skirtos Ukrainos karo pabėgėliams paremti, jis pažadėjo aukcionui padovanoti vieną savo sukurtų darbų. Savo paveikslą šiam aukcionui padovanos ir A. Sarpalius.  
Geri darbai taip sujungia! 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą