Bendras paskiepytų asmenų skaičius Alytuje artėja prie 70 procentų

Pastarosiomis dienomis Alytuje kylant naujų susirgimų COVID-19 atvejų, Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (savivaldybės gydytojas) Povilas Jagelavičius dar kartą primena, kad siekiant išvengti užkrato, reikėtų ne tik tinkamai dėvėti kaukes, bet ir neužmiršti rankų higienos, stengtis kuo trumpiau būti prekybos centruose ir kitose uždarose patalpose, vengti nebūtinų kontaktų.

„Antradienį mieste užfiksuotas didžiausias naujų atvejų šuolis nuo metų pradžios – 100 susirgimų. Toks kiekis paaiškinamas ir tuo, kad  Alytuje yra pakankamai didelės testavimo apimtys, tad ir didesnis susirgimų skaičius yra logiškas – daugiau testuojant, daugiau ir viruso nešiotojų nustatoma“, - sakė jis. 

Vidutiniškai per savaitę Alytuje atliekama daugiau kaip 3000 testų. Apie 12 procentų jų yra teigiami. 

Pasak P. Jagelavičiaus, mobili brigada PGR ir greituosius antigeno testus atlieka ir įmonėse, kuriose yra toks poreikis. 

Bent viena vakcinos doze yra paskiepyta daugiau kaip 33 tūkstančiai alytiškių ir jie sudaro 68,4 procento visų miesto gyventojų. 

Bendras galimos imunizacijos lygis mieste yra dar didesnis – 75,2 procento. 

Imant savaitės laikotarpį, Alytuje kasdien paskiepijama vidutiniškai 120 asmenų.
  
Didžiausią paskiepytų asmenų pagal amžiaus grupes dalį sudaro 70-74 metų alytiškiai – daugiau kaip 91 procentą. 75-79 m. amžiaus grupėje paskiepyta daugiau kaip 87 procentai, 65-69 – beveik 84 procentai, daugiau kaip 82 procentai – 55-64 m. amžiaus alytiškių. Kitose amžiaus grupėse nuo 16 metų šis rodiklis sudaro virš 70 procentų. 

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą