Atliekų surinkimo ir rūšiavimo konteineriams skirta dar 6,5 mln. eurų

Aplinkos ministerija patikslino Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšų naudojimo 2021 m. planą ir skyrė dar 6,5 mln. eurų atliekų rūšiavimo ir surinkimo sistemos plėtrai.

Siekiant pagerinti tekstilės atliekų rūšiavimo rodiklius, 425 tūkst. eurų skirta tekstilės atliekų konteineriams. Planuojama, kad už šią sumą savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai galės įsigyti 500 konteinerių.

ES reikalavimai įpareigoja, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. tekstilės atliekos būtų surenkamos atskirai. Iki šiol Lietuvos rinkoje jų pakartotinai panaudojama labai mažai, daugiausia tekstilės atliekų šalinamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. 2018 m. šalyje susidarė 64,6 tūkst. t tekstilės atliekų, iš jų net 51 t pašalinta sąvartyne arba sudeginta.

6,1 mln. eurų iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos numatyta biologinių (žaliųjų ir maisto-virtuvės) atliekų surinkimo priemonių įsigijimui. Planuojama, kad savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai, įgyvendinę projektus, biologinių atliekų surinkimo priemonėmis aprūpins 200 tūkst. namų ūkių.

Šiuo metu Lietuvoje yra tik 9,5 tūkst. eksploatuojamų maisto atliekų konteinerių aikštelėse bei individualiose valdose. Maisto atliekų kiekis mišriame komunalinių atliekų sraute sudaro apie 15 proc. Įgyvendinant žiedinės ekonomikos direktyvų reikalavimus, nuo 2024 m. biologinės atliekos turės būti renkamos atskirai arba kompostuojamos jų susidarymo vietoje.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) artimiausiu metu skelbs kvietimus teikti paraiškas šiai paramai. Informacija apie tai bus skelbiama APVA interneto svetainėje.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą