Padėkite! Dega konteineriai...Tai nepilkite į juos karštų pelenų!

Vėsų rudens vakarą Algis nusprendė pasišildyti namus. Užsikūrė židinį ir jaukiai įsitaisęs ruošėsi pažiūrėti televizorių. Bet dar nespėjęs jo įsijungti, išgirdo sunerimusį žmonos balsą: „Kažkas dega!“

Algis nepatikliai pažvelgė į ją, o paskui pro langą, kur buvo nukreiptas ir žmonos žvilgsnis. Ogi tikrai – prie vartų iš kažkur veržėsi tiršti dūmai. 

Metęs televizoriaus pultelį, Algis išlėkė į lauką, nuskuodė prie vartų ir griebėsi už galvos – degė atliekų konteineriai! Abu su žmona puolė gesinti, pylė vandeniu, kojomis mindė išbyrėjusias smilkstančias šiukšles. Užgesino! Bet vienas konteineris buvo jau visai sudegęs, antras irgi apdegęs tiek, kad naudoti jau nebetiko. 

Kitą dieną Algis skambina į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą ir prašo pakeisti sudegusius  konteinerius naujais. „Sudeginau, – apmaudžiai prisipažino Algis. – Supyliau neatvėsusius pelenus.“

Prasidėjus šildymo sezonui tokių situacijų dažnai pasitaiko. Ne išimtis ir šis ruduo, kai kiekvieną savaitę sulaukiama pranešimų apie sudegintus konteinerius, kurių gaisro priežastimi tapo į juos supilti karšti pelenai.

Sudegę konteineriai pakeičiami naujais, bet gyventojams už tai tenka patiems sumokėti. Ir, žinoma, patiems susitvarkyti apdegusias atliekas bei pasidžiaugti, kad ugnis nuo konteinerių nepersimetė į jų ar kaimyno kiemą ir nepridarė dar didesnių nuostolių. 

Primename, kad į konteinerius galima pilti tik visiškai atvėsusius pelenus. Pelenai labai ilgai išlieka karšti ir mažiausia juose išlikusi žiežirba gali tapti gaisro priežastimi. Todėl prieš išmetant pelenus patartina juos perlieti vandeniu, tik tada pilti į šiukšlių maišą, kurį prieš išmetant reikia sandariai užrišti, kad pelenai neužterštų konteinerio, o išpilant iš jo – ir aplinkos. 

Pelenai, kurie susidaro kūrenant akmens anglimi, durpių briketais ar kitokiu įvairių priemaišų turinčiu kuru, tręšimui bei kompostavimui netinka. Tokius pelenus, reikia mesti į mišrių atliekų konteinerį. Bet tik visiškai šaltus!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą