Alytaus miesto teatro užrašas - jau ant teatro pastato. Pagaliau !!!

 

 

Alytaus miesto teatras netrukus taps atpažįstamu objektu. Ant pastato fasado montuojamas pagrindinis išorinis užrašas „ALYTAUS MIESTO TEATRAS“.

Po daugiau nei dvidešimtmetį trukusių pastangų, pradėdamas 29 – ąjį sezoną, Alytaus miesto teatras turės išorinius užrašus ir taps atpažįstamu ne tik miesto gyventojams, bet ir atvykusiems svečiams.

Teatrą papuoš iš Alytaus kilusio architekto Laimio Kaziukonio darbas „Gyvai“, kuris 2016 m. laimėjo Alytaus miesto teatro iniciatyva surengtą teatro pavadinimo išorinio užrašo idėjos konkursą. Pagal autoriaus koncepciją užrašas bus visada „gyvas“. Jo raidžių projekcija, susidarius šešėliui, bus matoma ant pastato fasado, o priklausomai nuo natūralaus apšvietimo, keisis ir pats šriftas. Tamsiu paros metu užrašas taip pat bus matomas, architektas patobulino projektą, pasirūpindamas jo apšvietimu. „Dėl ženklo idėjos neabejoju, ji atitinka laikmetį“, - sakė architektas L. Kaziukonis.

Dar du užrašai „Alytaus miesto teatras“ atsiras prie žiūrovų įėjimo į teatrą ir įėjimo į teatro kasą.

„Džiaugiamės, kad naująjį teatro sezoną pradėsime, kviesdami į naujai save pristatantį teatrą, kurio fasade pagaliau bus užrašas, nurodantis, kad tai – ALYTAUS MIESTO TEATRAS“, – kalbėjo Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, užsimindama, kad laukia ir kiti teatro prieigų darbai.

„Griūvanti atraminė sienutė nuolat primena apie aikštės rekonstrukciją atlikusių statybininkų broką. Ji ne tik bjauroja miestą reprezentuojančią vietą, bet ir kelia pavojų praeiviams. „Kosmetinis“ sienutės remontas, t.y. naujų plytelių pjaustymas ir klijavimas, kiekvienąkart kainuoja nemažas išlaidas, tačiau negali būti efektyvus, nes nėra išspręstas jos konstrukcijų ir drenavimo klausimas, dėl to sienutė po kiekvieno didesnio lietaus drėksta, o plytelės nukrenta. Bendrame pasitarime su Alytaus miesto savivaldybės administracija, kaip laikinas problemos sprendimas, buvo įvardintas pasiūlymas pašalinti dar likusias granito plyteles, ir, pasikvietus menininkus, išpiešti sieną - galbūt teatro tematika. Na, o ateityje siūlysime, kad ši siena taptų mažosios architektūros dalimi, nes kasmet, Tarptautinės teatro dienos proga, teatralams teikiami „Teatrakmeniai“ - autoriniai skulptorių darbai - jau ieško platesnių erdvių. Ši siena puikiai tiktų minėtų apdovanojimų eksponavimui, juos galėtų pamatyti gausesnis būrys žmonių ar miesto svečių. Tai prisidėtų prie miesto emocijos kūrimo, nes mažosios architektūros darbų mieste itin trūksta“, - pasakoja I. Pilvelytė.

Naujasis Alytaus miesto teatro sezonas prasidės rugsėjo 19-ąją, o teatro direktorė prasitaria ir apie kitus planus: „Šiais metais sezono pradžia bus daug kuo nauja: teatras atnaujina savo vizualinį identitetą, rengiasi siekti rekordo, žiūrovams pristatys premjerą. Visų detalių dar nenorime atskleisti, tačiau teatre jau vyksta itin aktyvus ir intensyvus darbas“, - šypsosi ji.

Iki susitikimo Alytaus miesto teatre!

 

 

AMT INFORMACIJA

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą