Miestą vėl puošia baltumu švytinti Lazdijų Šv. Onos bažnyčia

Lazdijų šv. Onos parapijos tikinčiuosius jau džiugina atnaujinta Lazdijų miesto bažnyčia. Daugiau kaip šimtmetį beveik neremontuotas bažnyčios fasadas dabar švyti savo baltumu, o atnaujinti ir didingai stūksantys jos bokštai iš toli žavi ir traukią ne tik vietinių, bet ir miestelio svečių dėmesį. Kurį laiką pastato grožį slėpę pastoliai jau nuimti, o pirmąjį šių metų advento sekmadienį buvo padėkota visiems geros valios žmonėms, kurie prisidėjo prie bažnyčios remonto.

Pagrindinis finansinis bažnyčios remonto darbų rėmėjas – Lazdijų rajono savivaldybė, iš kurios biudžeto lėšų buvo skirta net 50400 eurų suma. Finansinė parama skirta iš nevyriausybinių organizacijų rėmimo programos priemonės – remti religinių bendruomenių veiklą, padėti tvarkyti ir išlaikyti jų turimą materialinę bazę. Atliekant remonto darbus buvo nuplautas, pertinkuotos ir perdažytas pastato fasadas, pakeisti lietvamzdžiai, atnaujinti gerokai apgriuvę ir ištrupėję karnizai, bokštų žaliuzės, perdažyti bokštų stogeliai.

Esminis remontas buvo ypač būtinas dviem bažnyčios bokštams, nes jie ne tik gadino pastato estetinį vaizdą, bet ir kėlė grėsmę bažnyčioje gausiai besilankantiems tikintiesiems, Lazdijų miesto lankytojams ir turistams. Be to, bažnyčia yra šalia Adolfo Ramanausko-Vanago aikštės, kurioje vyksta įvairūs renginiai, lankosi garbūs svečiai iš Lietuvos ir užsienio, tad bažnyčia yra matoma, lankoma ir reprezentuoją Lazdijų miesto įvaizdį.

Savivaldybės vadovas džiaugiasi, kad Lazdijų miesto šv. Onos bažnyčia gali būti drąsiai vadinama miesto puošmena. „Nors bažnyčia nėra valstybės saugomų objektų sąraše ir prioritetų skirstant valstybės biudžeto lėšas statinys neturėjo, džiugu, kad parapijos klebono iniciatyva, Lazdijų rajono savivaldybės biudžeto ir geros valios žmonių skirtos lėšos lėmė puikius rezultatus, kuriuos matome žvelgdami į dailiai suremontuotą bažnyčią. Susiklausymas, geranoriškumas ir profesionalus darbas padėjo pasiekti bendrą tikslą “ – teigė meras Artūras Margelis.

Pirmąjį gruodžio sekmadienį šv. mišių metu, kurias aukojo Lazdijų šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys, buvo meldžiama sveikatos ir Dievo palaimos parapijiečiams bei bažnyčios geradariams, kurių dėka šie Dievo namai tarsi prikelti naujam gyvenimu. Už finansinę paramą klebonas dėkojo Lazdijų rajono savivaldybei, merui Artūrui Margeliui ir net 360 geros valios šeimų. Prie bažnyčios atnaujinimo prisidėjo ne tik Lazdijų Šv. Onos parapijos, bet ir kitų Lietuvos miestų ir net užsienio šalių gyventojai. Po šv. mišių visi susirinkusieji į pamaldas ir finansine parama, darbais maldomis ir geru žodžiu prisidėję prie bažnyčios gerbūvio, buvo kviečiami neskubėti skirstytis ir kartu išgerti arbatos.

Lazdijų parapija gyvuoja jau daugiau kaip 450 m., o dabar čia esanti bažnyčia jau šeštoji. Dabartinė bažnyčia pastatyta maždaug 1893 m. o palaiminta dar po dvejų metų. Tais pačiais metais vidaus interjeras papildytas vitražais, pastatytas didysis altorius, vėliau įrengtos reljefinės kryžiaus kelio stotys, altorių skulptūros „Šv. Pranciškus“, „Šv. Mergelė Marija“ ir keturios klausyklos. Ji yra neobarokinė, stačiakampė, dvibokštė, vidus trijų navų, šventoriaus tvora akmenų mūro.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą