Alytus kurs Kultūros žemėlapį

Alytaus miestas, siekdamas glaudesnio mieste veikiančių kultūros įstaigų bendradarbiavimo, planuoja kurti Kultūros žemėlapį.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos Jurgitos Šukevičienės, globojančios kultūros sritį, mintis kurti Kultūros žemėlapį kilo pastebėjus, kad kai kuriuose Lietuvos ir užsienio miestuose kultūros ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas yra labai glaudus, jis įtraukia ir vietinį verslą: „Ne konkuruodamos, o reklamuodamos ir dirbdamos išvien įstaigos kartu pasiektų daugiau, negu atskirai teikdamos paslaugas. Siekiame aktyvinti, didinti kultūros mėgėjų skaičių, plėsti paslaugų spektrą, įtraukti daugiau tikslinių grupių. Alytiškiams ir miesto svečiams tikrai turime kultūrinės veiklos pasiūlymų, šią veiklą reikia aktyviai viešinti, jungiantis į vieną „grandinėlę“ arba Kultūros žemėlapį.“

Trečiadienį Alytaus miesto savivaldybėje vykusiame susitikime su kultūros įstaigų vadovais buvo aptarta Kultūros žemėlapio koncepcija – galimi kultūros įstaigų bendradarbiavimo būdai. „Būtų puiku, jeigu Kultūros žemėlapis būtų aiškus tiek į Alytaus miestą užsukančiam lietuviui, tiek ir čia atvykstančiam užsieniečiui, kad jame kiekvienas galėtų matyti mūsų pasiūlą, patrauklumą ir išskirtinumą“, – mintimis apie Kultūros žemėlapio idėją pasitarimo metu dalijosi mero pavaduotoja J. Šukevičienė.

Pasitarime pristatytos pirmosios galimo kultūros įstaigų bendradarbiavimo idėjos. Viena jų – bendro Alytaus kultūros ir komunikacijos centro ir kino teatro „Dainava“ kino klubo steigimas.

Alytaus kultūros ir komunikacijos centro (AKKC) direktorės Klaudijos Aleksandravičiūtės teigimu, kino klubas galėtų burtis AKKC. Čia susipažinti su kino naujienomis ar tiesiog padiskutuoti šia tema užsukę alytiškiai galėtų gauti lipduką, su kuriuo kino teatre „Dainava“ visą mėnesį filmus galėtų žiūrėti su nuolaida.

Kino klubas nebūtų vienintelis kino mėgėjus vienijantis miesto klubas. Tokių įvairių pomėgių alytiškius suburiančių klubų Dzūkijos sostinėje galėtų atsirasti ir daugiau. Anot K. Aleksandravičiūtės, neseniai AKKC atlikta alytiškių apklausa parodė, kad miestelėnai turi įvairių laisvalaikio pomėgių, tačiau neturi galimybės susiburti, padiskutuoti apie savo pomėgį ar tiesiog juo užsiimti kartu su kitais. Skirtingus pomėgius turinčius alytiškius, AKKC direktorės K. Aleksandravičiūtės nuomone, būtų galima suvienyti kviečiant juos prisijungti į megzti, tapyti, fotografuoti ar užsiimti kita laisvalaikio veikla mėgstančių alytiškių klubus. Tad tikėtina, kad atsižvelgdamas į alytiškių poreikius, AKKC kolektyvas netrukus imsis šios idėjos įgyvendinimo.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Liaukuvienės, kultūros įstaigų siekis jungtis į vieną bendrą „grandinėlę“ viešinant kultūrinę tiek savo, tiek kitų įstaigų veiklą labai sveikintinas. Naujos iniciatyvos ne tik išlaisvina kūrybinę fantaziją, bet ir stiprina bendrystę, žadina vienijančio tapatumo jausmą, suvokimą, kad stiprindami kitus, stiprėjame patys. Pozityvios visų kultūros įstaigų vadovų mintys, artimiausi planai ir siekiamybės orientuoti į visas alytiškių amžiaus grupes, jų kultūros ir saviraiškos poreikius.

Prieš keletą mėnesių Alytaus kultūros ir komunikacijos centras apklausė šios kultūros įstaigos lankytojus. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad dažniausiai AKKC vykstančius renginius lanko 50–55 m. alytiškiai. Anot direktorės, AKKC siekis – pritraukti jaunesnę auditoriją. Pirmieji šio tikslo žingsniai jau žengti – kartą per mėnesį šioje kultūros įstaigoje organizuojami jaunoms šeimoms skirti etnosekmadieniai. Jų metu buvo pinami ar iš molio lipdomi įvairūs dirbiniai, mokomasi lieti žvakes. Tokių renginių organizavimas pateisino lūkesčius, tad juos planuojama organizuoti ir ateityje.

Įdomių ir iš išskirtinių renginių alytiškiams pasiūlyti žada ir kitos kultūros įstaigos. Alytaus kraštotyros muziejus svarsto idėją parodas organizuoti ne vien muziejaus patalpose, bet ir viešosiose miesto vietose. Vienas toks sėkmingas bandymas jau buvo įgyvendintas prieš kelerius metus, kuomet Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda „Pastatyk istorijai namus“ apkeliavo 17 Dzūkijos vietų, tad dabar muziejus ketina tokius renginius organizuoti ir miegamuosiuose Alytaus miesto rajonuose.

Siekiant platesnės informacijos apie Alytuje vykstančius kultūros renginius sklaidos, pasitarimo metu svarstyta idėja tam tikrose miesto vietose, pvz., viešbučiuose įrengti informacinius stovus, kuriuose kiekviena kultūros įstaiga galėtų palikti informaciją apie organizuojamus renginius ar veiklą.

Pasitarimo metu diskutuota ir didesnio įvairių renginių lankytojų pritraukimo tema. Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronės Jakunskienė pastebėjo, kad dažnai ypač vyresnio amžiaus žmonės bijo užeiti į kultūros įstaigas, tad juos reikia padrąsinti. „Prisimenu, kuomet muziejuje veikė paroda apie Popiežių, aš paprašiau bažnyčios klebono, kad jis sekmadienį per pamokslą paskelbtų, jog muziejuje veikia paroda. Pastebėjau, kad bent jau tą dieną po tokio paraginimo parodos lankytojų skaičius muziejuje stebėtinai išaugo“, – pasakoja A. Jakunskienė.

Alytaus kultūros žemėlapio kūrimo idėja bus dar svarstoma. Artimiausiu metu vyks Alytaus miesto savivaldybės ir kultūros įstaigų vadovų pasitarimas, jame bus aptariami kiti galimi kultūros įstaigų bendradarbiavimo būdai, diskutuojama apie Kultūros žemėlapio kūrimo koncepciją.

Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą