Alytaus miesto autobusai – daugiausiai kelionių 2019 m. fiksuota gegužės mėnesį


Viešuoju transportu per 2019 m. keliauta 2,3 mln. kartų, tai 208 tūkst. vnt., kelionių daugiau nei 2018 m. Pažvelkime, kokią naudą viešojo transporto organizavimui davė įdiegta viešojo transporto sistema, kuriais mėnesiais kelionių skaičius viešuoju transportu yra didžiausias, kiek kelionių skaičiuojama pagal maršrutus bei koks populiariausias keliavimo laikas ar stotelė.
Populiariausias mėnuo, kurio darbo dienomis keliavo daugiausiai gyventojų 2019 m., buvo gegužė. Minėtą mėnesį užfiksuota net 220 tūkst. kelionių, kai populiariausią 2018 m. metų mėnesį spalį fiksuota 209 tūkst. kelionių (2019 m. spalio mėnesiui didelę įtaką padarė Alytaus mieste vykęs gaisras, jo metu keletą dienų buvo uždarytos pramonės rajono įmonės). Mažiausiai keleivių viešuoju transportu 2019 m. pasinaudojo rugpjūčio mėnesį – 165 tūkst., 2018 m. – liepos – 151 tūkst., tai lemia atostogų laikotarpis.
Džiugu, kad miesto gyventojai iš karto pamėgo mėnesinius bilietus: daugiausiai mėnesinių bilietų įsigyta spalio mėnesį – 1 036 bilietų, o vienkartinių bilietų žymiai sumažėjo, pvz., jei sausį šiais bilietais naudotasi 184 tūkst. kartų, tai gruodį tik 69 tūkst. kartų, o 2020 m. sausio mėnesį jau tik 62 tūkst. kartų. Tai lėmė aiški ir patogi el. bilieto sistema. Nuo el. bilieto įdiegimo balandį iki metų pabaigos buvo įvykdyta iš viso 1,5 mln. kelionių, už jas apmokėta el. bilietu, t. y. nuo 5 564 kelionių balandžio mėn. el. būdu apmokėtų kelionių išaugo iki 676 tūkst. šių metų sausio mėnesį.
Atsiradus naujiems autobusams, pakito ir maršrutų numeriai, jeigu anksčiau maršruto numerį galima buvo rinktis nuo 4 iki 20, tačiau, pvz., 12, 15, 16, 17 ir kt. maršrutų nebūdavo, tai dabar maršrutai sudėlioti eilės tvarka nuo 1 iki 12, bei įvestos papildomos maršrutų trajektorijos ir jie žymimi A arba U raide. Pastebėta, kad alytiškiai greitai įsidėmėjo naujus maršrutus, o populiariausias ir daugiausiai kelionių fiksuojantis maršrutas yra 1, juo per 2019 m. važiuota 362 tūkst. kartų. Taip pat populiarūs yra 6, 4 ir 3 maršrutai. Per metus darbo dienomis mažiausiai keleivių sulaukiama 12U maršrute – 21 368, o poilsio ir švenčių dienomis 12U maršrute – 1 022. Paminėtina, kad maršrutas Nr. 12U į Užupių kapines kursuoja tik keliais reisais per dieną, tai įtakojo ir mažesnį keleivių skaičių, lyginant su kitais maršrutais, tačiau paslauga nuvažiuoti iki kapinių viešuoju transportu turi būti teikiama.
Įdiegta keleivių skaičiavimo sistema leidžia analizuoti keleivių poreikius ir siekti geriausio rezultato. Galime palyginti ne tik populiariausius mėnesius ar maršrutus, bet ir dažniausius keliavimo laikus, populiariausias stoteles. Vidutinis keleivių skaičius darbo dienomis yra 8 131 per vieną darbo dieną, poilsio ir švenčių dienomis – 2 130 per vieną poilsio ar šventinę dieną. Didžiausias keleivių srautas pastebimas tarp 7–8 val. bei tarp 14–15 val., tačiau, itin mažas 1, 3 ir 8 maršrutų keleivių skaičius, nes kursuojama vėlai vakarais nuo 20 val., taip pat sekmadieniais nuo 14 val. Populiariausios stotelės: „Sodra“ – joje per mėnesį įlipa 26 tūkst. keleivių, Poliklinikos stotelė – 18 tūkst., trečioje populiariausių stotelių vietoje Putinų stotelė – 15 tūkst. keleivių, kita pagal populiarumą rikiuojasi Kalniškės g. stotelė – 12 tūkst. keleivių per mėnesį. Tačiau yra stotelių, kurios per visą analizuojamą laikotarpį sulaukė tik vieno kito keleivio, Ramybės g. stotelėje vidutiniškai įsilaipindavo vos 1 keleivis per mėnesį, Veterinarijos klinikos ir Kepyklos g. stotelėse po 6 keleivius per mėnesį. Vertėtų paminėti, kad mažiausiai apkrautose stotelėse, keleivių sulaukiama mažiau, nes viešasis transportas kursuoja retai, tuo tarpu pro populiariausias miesto stoteles autobusai kursuoja visų autobusų maršrutai, kas 1–5 minutes, todėl ir keleivių srautai didesni.
Mero potvarkiu sudaryta Alytaus miesto viešojo transporto organizavimo ir kontrolės komisija analizavo visus metinius rodiklius, nagrinėjo srautus, priėmė sprendimus dėl tvarkaraščių vasaros metu, taip pat žiemos švenčių metu, diskutavo kitais gyventojams aktualiais viešojo transporto organizavimo klausimais.
Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu rengiami vasaros laiko tvarkaraščiai, atsižvelgiant į detalius maršrutų rodiklius. Vasaros tvarkaraščiai galios nuo 2020-06-16 iki 2020-09-01.
Taip pat yra įvertinta, kad 2019 m. nuostoliai buvo 14 proc. nuo visos metinės paslaugos kainos, todėl siekiama optimizuojant tvarkaraščius mažinti paslaugos teikimo nuostolius. Atkreiptas dėmesys, kad labai mažai keleivių naudojasi viešuoju transportu vėlyvais vakarais ir sekmadieniais, todėl atliekant tinklo optimizavimą reisų mažinimas palies tik tokias atkarpas arba laikotarpius, kuriais pravažiuoja vos 2–3 keleiviai per savaitę.
Įdiegus viešojo transporto informacinę sistemą, įvedus trigubos kontrolės sistemą, turime galimybę ne tik detaliai įvertinti maršrutų duomenis, sužinoti autobuso maršruto poreikį konkrečiu atveju, bet ir lengvai identifikuoti nepagrįstus keleivių skundus ar prašymus.
Taip pat informuojame, kad keleivių patogumui pačiose populiariausiose stotelėse šiais metais bus įrengtos viešojo transporto informacinės švieslentės, jų atsiradimą itin palankiai įvertino keleiviai.
Primename, kad maršrutų grafikus rasite www.stops.lt/alytus arba m.stops.lt/alytus (mobiliesiems). Gal turite klausimų ar pastabų? Kreipkitės telefonu 8 685 61 670 arba el. p. transportas@alytus.lt
Apie maršrutų aptarnavimo pažeidimus prašome pranešti Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui tel. (8 315) 55 128 arba el. p. viesojitvarka@alytus.lt

 Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą