Šalia Dainavos pagrindinės mokyklos kitąmet pražys daugybė lauko gėlių

Lapkričio 29 d. Alytaus Dainavos pagrindinėje mokykloje buvo tikras darbymetis. Šios mokyklos direktorė Edita Matulevičienė kartu su mokytojais ir mokiniais sėjo Londone įsikūrusios įmonės „Pictorial Meadow" padovanotas gėlių sėklas. Ši dovana mokyklai padovanota buvusio šio mokyklos mokinio, o dabar jau chemijos mokslų daktaro Donato Žmuidinavičiaus dėka. Jau kitų metų vasarą turėtume išvysti vakarykščio darbo rezultatą – šalia mokyklos įrengtame gėlyne turėtų pražysti daugiau kaip 100 rūšių lauko gėlių.
Supurenę iš anksto paruoštą gėlyno žemę Dainavos pagrindinės mokyklos mokiniai mielai ėmėsi darbo – bėrė kartu su smėliu sumaišytas įvairiausių gėlių sėklas.
„Pernai pirmą kartą padedant buvusiam mūsų mokyklos mokiniui Donatui, įrengėme gėlyną kitoje mokyklos pusėje ir pasėjome vienmečių gėlių sėklas. Bandymas pavyko. Paaiškėjo, kad gėlės tinka mūsų klimatui, todėl nusprendėme šią idėją plėtoti toliau", – apie gėlyno projektą pasakojo kartu su mokiniais gėles sėjusi Dainavos pagrindinės mokyklos direktorė E. Matulevičienė.
Šalia Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos įrengto gėlyno projektą nemokamai parengė dar vienas buvęs šios mokyklos mokinys, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, bonsų meistras Kęstutis Ptakauskas. Jis džiaugėsi mokyklos direktorės E. Matulevičienės iniciatyva ir šaunia projekto idėja. „Labai tikiuosi, kad alytiškiai šio gėlyno nenuniokos, o gražiu pavyzdžiu – puošti aplinką gėlėmis, paseks ir kitos miesto bendruomenės ar mokyklos ir taip mūsų miestas tik gražės", – sakė jis.
Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos gėlyno projektas buvo pristatytas ir Dainavos mikrorajono bendruomenei, o šalia mokyklos esančių daugiabučių namų gyventojams buvo pasiūlyta prižiūrėti šiuos gėlynus. Vienas jų – Algis pirmasis pareiškė norą prisidėti prie gėlynų priežiūros. Neįgalus alytiškis, stebėdamas, kaip gėlynuose darbuojasi mokiniai ir su mokytojai, teigė, kad atšilus orams dažnai čia apsilankys ne tik tam, kad pasigrožėtų gėlių žiedais, bet ir pasaugotų gėlynus nuo piktadarių.
Nauja gėlynų teritorija džiaugėsi visa Dainavos pagrindinės mokyklos bendruomenė. Pasak šios mokyklos direktorė E. Matulevičienės, šis gėlynas bus įspūdinga vieta, kurioje žmonės galės fotografuotis ir nusiskinti gėlių, tačiau, anot E Matulevičienės, pirmuosius metus gėles reikės pasaugoti, o vėliau, jeigu viskas pasiseks, gėlynas mokyklos teritoriją turėtų puošti net 15–20 metų.

Alytaus miesto savivaldybės informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą