Jaunoms šeimoms įsigyjant pirmą būstą – dar daugiau lengvatų

Nuo birželio pabaigos jaunos šeimos paskatą pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį didesnėje Lietuvos teritorijoje. Norintys gauti paskatą nuo šiol būstą gali planuoti ir Gargžduose, Tauragėje, dalyje Palangos ir Utenos. Taip pat į regiono sąvoką patenka daugiau vietovių Vilniaus rajono savivaldybėje.

Į subsidiją pagal patikslintą vietovių sąrašą gali pretenduoti šeimos, pateikusios prašymus nuo birželio 23 dienos – šią dieną įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pataisos, kurios ir lėmė tokius pokyčius. 

Valstybės subsidijoms pirmam jaunų šeimų būstui regione 2020 metais skirta 10 mln. eurų.

Alytaus miesto savivaldybės Turto valdymo ir verslo skyrius šiais metais jau yra patvirtinęs 37 pažymas jaunoms šeimoms finansinei paskatai gauti.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymu, jaunos šeimos (šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių ar asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, yra iki 36 metų), kurios nori įsigyti būstą Alytaus mieste ir atitinka įstatymo keliamus reikalavimus, gali ir toliau teikti prašymus gauti finansinę paskatą.

Alytaus miesto savivaldybė šiais metais patvirtino papildomą, dar 5 procentų būsto kredito subsidiją nuo lengvatinio kredito sumos atitinkamų sričių specialistams: gydytojams, mokytojams, informacinių technologijų specialistams ir inžinieriams, kurie turi darbo santykius Alytaus mieste.

Daugiau informacijos teikiama: tel. 8 315 55141, 8 620 24311, el. p. danguole.versockiene@alytus.lt arba aukse.juoniene@alytus.lt, tel. 8  626  56460.

Alytuje paskata jaunoms šeimoms perkant būstą jau pasinaudojo daugiau kaip 70 šeimų. Tikimės, kad ateityje į Alytaus miestą, pasinaudojus šia paramos forma, sugrįš dar ne viena jauna šeima.

AMS, Turto valdymo ir verslo skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą