Valstybės dieną pagerbti miestui nusipelnę alytiškiai

Nors pirmadienio vakaras Alytuje ir buvo lietingas, tačiau  subjuręs oras nesugadino šventinės alytiškių nuotaikos – šimtai jų rinkosi Rotušės aikštėje, kur buvo minima Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. 

Šventinių renginių programa prasidėjo čia pat, aikštėje, vykusiu jungtinės Alytaus fotografų parodos „Toks pats, bet kitoks“ atidarymu. Valstybės dieną pagerbti miestui nusipelnę alytiškiai – įteiktos kultūros premijos ir Alytaus miesto garbės piliečio regalijos. Alytiškius sveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.  

„Pažiūrėjus į istoriją, galime matyti, kad valstybė išgyveno daug įvairių įvykių. Neretai skeptikai sakydavo, kad ji bus tuoj ištrinta iš pasaulio žemėlapio, bet tada drąsūs žmonės kovojo už mūsų valstybę, ir dabar mes galime save vadinti lietuviais. Aš labai džiaugiuosi net tokiu oru čia matydamas daug vaikų, kurie galbūt po kažkiek metų čia atsives savo vaikus, ir taip mes iš kartos į kartą perduosime meilę Lietuvai. Džiaugiuosi, kad jūs visi net tokiu oru ateinate švęsti valstybines šventes. Linkiu mylėti savo šalį, vieni kitus ir didžiuotis, kad esame lietuviai“, – sveikindamas susirinkusius sakė miesto vadovas.

Renginio metu alytiškius sveikino Seimo nariai Robertas Šarknickas ir Julius Sabatauskas. Pastarasis Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro vadovams Karoliui Variakojui ir Daivai Martikonytei bei pučiamųjų instrumentų mokytojui ekspertui Rimantui Jočiui įteikė padėkos raštus.    Praėjusių metų Alytaus miesto garbės piliečiui Semionui Bondarevui scenoje uždegus miestui dovanotą aukurą, Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė  įteikė Alytaus miesto garbės piliečio regalijas. Šis garbingas apdovanojimas, už indėlį į Alytaus miesto plėtrą, aktyvų dalyvavimą miesto visuomeniniame, kultūriniame ir sportiniame gyvenime, šiemet po mirties skirtas buvusiam Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariui, ilgamečiam Statybos banko Alytaus skyriaus valdytojui Romui Vytautui Maksimavičiui. Alytaus miesto garbės piliečio regalijos įteiktos jo dukrai Astai Bernatavičienei ir anūkei Giedrei Bernatavičiūtei. 

Renginio metu pagerbti ir kultūros srityje nusipelnę žmonės. Alytaus miesto savivaldybės  kultūros premija, už Alytaus miesto bendruomenę telkiančias kultūrines iniciatyvas ir aukštą meninį lygį, organizuojant miestą reprezentuojančius renginius, įteikta  teatro projektų vadovei, aktorei ir režisierei Inesai Pilvelytei, už ypač svarbią veiklą, puoselėjant etnografinio regiono savitumą, tautodailininkų raišką, kultūrinio turizmo plėtojimą, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriui ir Alytaus miesto liaudies meno studijos „Dainava“ prezidentui Romualdui Ambroževičiui, už ilgametę ypač svarbią ir aktyvią kultūrinę veiklą. Į Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijas šiemet pretendavo devyni kandidatai.

Šventinio renginio metu Lietuvos žurnalistų  sąjungos Alytaus skyrius įteikė Žurnalistų plunksnos apdovanojimą. „Auksinė plunksna“ šiemet atiteko „Sakalėlio“ pradinės mokyklos ir „Drevinuko“ mokyklos-darželio aktyvių tėvų bendruomenei.

Susirinkusiems koncertavo Birutės ulonų bataliono karinis orkestras (vad. Ramūnas Valaitis), Rima Vaickelionytė, Vakarė Jasrmalavičiūtė, šoko Alytaus šokių studijos „Aušrinė“,  Alytaus jaunimo centro šokių studijos „Vakarė“ šokėjos (vad. Aušra Saulevičiūtė).

21 val. Rotušės aikštėje susirinkę alytiškiai kartu su viso pasaulio lietuviais  giedojo Tautišką giesmę. Nuskambėjus šalies himnui scenoje pasirodė tarptautinių dainų festivalių laureatas, operos solistas Merūnas Vitulskis. Po koncerto dangų nušvietė fejerverkai.

AMS,   Komunikacijos skyriaus informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą