Įspėja, kurie daugelio namuose randami kambariniai augalai gali apnuodyti jūsų augintinį: gali baigtis net mirtimi

Daugelio mūsų namus puošia įvairiausi augalai, tačiau šeimininkams, auginantiems namuose ir keturkojus draugus, augalus vertėtų rinktis atsakingai ir ne tik pagal grožį. Kambariniai augalai gali būti pavojingi gyvūnams.

Populiarieji augalai, kurie sutinkami daugelio namuose, tokie kaip: pinigų medis (Zamiokulkas), gyvūnui jo prarijus, gali sukelti stiprias žarnyno dirginimo reakcijas, įskaitant viduriavimą ir vėmimą. Storalapio (lot.Crassula ovata) nurijimas gali sukelti vėmimą, koordinacijos sutrikimą, lėtą širdies plakimą ir (arba) depresiją, o Difenbachijos augalo kenksmingi toksinai gali sukelti burnos ir liežuvio deginimą / patinimą, taip pat rijimo pasunkėjimą, vėmimą ir padidėjusį seilėtekį. Kai kuriais atvejais, tai gali sukelti kvėpavimo pasunkėjimą ir net mirtį. Šunims ir katėms taip pat pavojingas ir ciklamenas – nurijus gali padidėti seilėtekis, viduriavimas, vėmimas ir nenormalus širdies plakimas ir (arba) traukuliai, sunkiais atvejais taip pat gali ištikti ir mirtis.

Vėzdūnė, lelija „Stargazer“ bei ilgažiedė lelija gali pažeisti ypatingai kačių inkstus, tačiau tuo pačiu gali būti pavojingos ir šunims, nes šių augalų visos dalys, net ir žiedadulkės gali sukelti gyvūnams apetito stoką, vėmimą, sunkų seilių rijimą dėl ištinusių lūpų ar liežuvio.

Jei pastebėjote, nors vieną iš išvardintų simptomų Jūsų augintiniui, kuo skubiau privalote kreiptis į veterinarijos gydytoją. Minėtus augalus reikėtų auginti saugiai ir atsakingai, juos laikyti sunkiai gyvūnams pasiekiamose vietose ir tinkamai prižiūrėti lapus, t.y. surinkti nuvytusius ir (ar) nukritusius. Jei planuojate įsigyti augalų ir turite augintinį, rekomenduojame saugius ir draugiškus gyvūnams augalus: Stoginę šilropę (Hens and Chicks), Morgano šiloką (Burro’s Tail), Eševeriją (Blue Echeveria), Lenktašakę noliną (Ponytail Palm) ir bambuką (Bamboo).

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą