Nuotraukos autorius: Lina Mockevičienė, šventės dalyvių

Revų kaime vyko važiavimo žirgų kinkiniais varžybos

Šeštadienį Alytaus rajono Revų kaime Jaciunskų sodyboje vyko Nacionalinės važiavimo žirgų kinkiniais varžybos. Šiemet jose dalyvavo 22 ekipažai. Varžybos organizuojamos žirgų sporto entuziastų jau 12 metų ir tapo žirgininkų ir vietos gyventojų laukiama švente. Šiais metais kinkinių varžybomis labiausiai rūpinosi Aloyzas Jaciunskas ir Irmantas Gramackas. Varžybų atidarymą paskelbė A. Jaciunskas, šventės vėliavą iškėlė Revų kaimo gyventojų Kaminskų vaikaitis Ąžuolas. Varžybų dalyvius ir žiūrovus pasveikino Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Panemuninkų kaimo bendruomenės pirmininkas Virgilijus Pranskevičius.

Varžytis į Revų kaimą atvyko žirgininkai iš Alytaus, Vilniaus, Kauno, Lazdijų, Prienų, Širvintų, Kėdainių, Pasvalio rajonų. Galima buvo pasigrožėti įvairių veislių žirgais. Varžybose dalyvavo – Lietuvos sunkieji, Amerikos ristūnai, žemaitukai, apalūzų, lenkiškieji Šlionsko, Lipicianų veislių žirgai.

22 ekipažai rungėsi senovinių karietų, sportinių vežimaičių, ponių – mažųjų žirgų – klasių vienkinkių ir dvikinkių kinkinių rungtyse.

Be kinkinių varžybų, vyko ristūnų žirgų varžybos, kuriose dalyvavo 6 važnyčiotojai.

Varžyboms teisėjavo FEI (tarptautinės žirgų sporto asociacijos) kategorijos teisėjas Mindaugas Veikutis ir A. Jaciunskas.

„Pasitaikė labai puikus oras, susirinko daug dalyvių ir žiūrovų. Pirmą kartą renginys dėl koronaviruso buvo organizuojamas sudėtingomis sąlygos. Šventė pavyko, daug žiūrovų dalyvavo su vaikais, kurie galėjo paglostyti žirgą, pasigėrėti šuniukais. Tai kaimo šventė, kuri atitraukia kaimo žmones nuo kasdieninių darbų ir rūpesčių. Varžybos organizuojamos privačių rėmėjų ir žirgininkų entuziastų dėka. Varžybose dalyvavo daugkartiniai, respublikinių varžybų dalyviai ir prizininkai, keli žirgai yra dalyvavę žygyje iki Juodosios jūros“, – sakė varžybų organizatorius ir teisėjas A. Jaciunskas.

Renginio programoje buvo rąsto ir kitų svorių tempimo rungtis, kurioje dalyvavo stipriausi žirgai, bei žirgo lenktynės su Haskių ir Vakarų Sibiro laikos veislių šunimis. Šunų tempiamą dviratį vairavo Egidijus Dagilis iš Kauno. Rungtį laimėjo Alytaus rajono žirgininkas I. Gramackas su Amerikos ristūnu Indigo Revų.

Vienkinkių klasėje 1 vietą laimėjo Jonas Ušilaitis ir padėjėja Raminta Bardauskiene su Lipicianų veislės žirgu Eros (Vilniaus r.), 2 vietą – Sergejus Feoktistovas su padėjėja dukra Domile ir žemaitukų veislės žirgu Dakaru (UAB Lietuvos žirgynas), 3 vietą – Vaidas Bužinskas, Viktorija Labanova su žemaituku Dotu (UAB Lietuvos žirgynas).

Porinių klasėje 1 vietą laimėjo Sergejus Feoktistovas su padėjėja dukra Domile ir žemaitukais žirgais Mangu ir Geizeriu (UAB Lietuvos žirgynas), 2 – I. Gramackas su padėjėju Luku Jachimavičiumi – žirgai Amerikos ristūnai Griausmas ir Indigo Revų – ( Alytaus r.), 3 – Gediminas ir Raminta Bardauskai su žirgais ristūnais Talismanu ir Imunitetu (Vilniaus r.)

Ponių – mažųjų žirgų – dvikinkių klasėje nugalėtoju tapo Vidas Kūlokas su padėjėja Lina Mockevičiene – žemaitukų veislės žirgai Aisetas ir Palšis (Kauno r.), vienkinkių klasėje taip pat nugalėjo V. Kūlokas su Lina Mockevičiene ir žirgu Palšiu.

Vienkinkių karietų klasėje pirmoji vieta atiteko Remigijui Gražuliui ir jo sūnui Ignui, kurie vadeliojo Lietuvos sunkiųjų veislės kumelę Žiedę (Alytau r. ), antroji – taip pat Alytaus rajono žirgininkams Sigitui Marcinoniui ir Vytui Navickui su Lietuvos sunkiųjų kumele Berta, trečioji vieta atiteko prieniškiams broliams Jonui ir Robertui Spudžiams su Lietuvos sunkiųjų žirgu Vynu.

Dvikinkių klasėje 1 ir 3 vietas laimėjo Lazdijų rajono žirgininkų klubo atstovai Justinas Markevičius ir Mindaugas Vievesis – žirgai Epo ir Pepė, 2 – prieniškiai broliai Robertas ir Jonas Spudžiai su žirgais Solo ir Vynas.

Ristūnų žirgų varžybas laimėjo Alytaus rajono važnyčiotojas Valdas Vencevičius su rusų ristūnų Burbulu, antrą vietą – Vitas Petrauskas su Amerikos ristūnu Sekretu (Alytaus r.), trečią vietą – Virmantas Lavickas su Amerikos ristūnu Taru (Kėdainių r.). Ristūnų varžybose debiutavo Alytaus rajono žirgininkas Kęstutis Gruodys su Amerikos ristūnu Hotlina.

Rastų traukimo varžybose dalyvavo 6 žirgai. Pirmąją vietą laimėjo Mindaugas Kėvalas su stambiųjų žemaitukų veislės žirgu Kara, antrąją – prieniškis Jonas Spūdys su Lietuvos sunkiųjų veislės žirgu Vynu, trečiąją vietą – Remigijus Gražulis su Lietuvos sunkiųjų veislės kumele Žieda.

Nacionalinėse važiavimo žirgų kinkiniais varžybose buvo įsteigtas elegantiškiausio debiuto prizas, kurį skyrė Alytaus rajono ūkininkas, žirgininkas Gintas Vilpišauskas. Veislinį ožį laimėjo Pasvalio rajonui atstovavę Vytas Mincevičius su Kaziu Gurskiu su lenkiškųjų Šlionsko veislės žirgu Ramziu.

Muzikinėje renginio dalyje susirinkusius linksmino muzikinio televizijos projekto „X faktorius“ dalyviai, varžybų organizatorių Jaciunskų giminės atstovai, visi buvo vaišinami aviena ir dzūkiškomis bandomis.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą