Rinkimai į Seimą: savivaldybėms naujos balsadėžės, žmonėms su negalia pritaikytos balsavimo kabinos

Vyriausybė šiandien pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui perduoti savivaldybėms nupirktas naujas balsadėžes, žmonėms su negalia specialiai įrengtas balsavimo kabinas. Šį trumpalaikį materialųjį turtą patikėjimo teise valdo Vyriausioji rinkimų komisija. 

Savivaldybės gaus – 1 153 balsadėžes, 3 574 – balsavimo kabinas, 1 582 – žmonėms su negalia pritaikytas kabinas, 1 971 – rinkimų apylinkių iškabą.

Šias priemones Vyriausioji rinkimų komisija įsigijo iš 2019 metais sutaupytų rinkimams ir referendumams organizuoti skirtų valstybės biudžeto lėšų. Bendra savivaldybėms perduodamo turto įsigijimo vertė – virš 800 tūkstančių eurų. 

Esant ekstremaliajai situacijai, siekiama sudaryti kuo saugesnes ir patogesnes sąlygas balsuoti.  Balsavimo procedūros bus suderintos su reikalavimais laikytis privalomo socialinio atstumo, o balsavimo vietose bus asmens apsaugos priemonių. 

Seimui priėmus rinkimų į Seimą įstatymo pataisas, sudaryta galimybė padidinti balsavimo vietų skaičių rinkimų dieną ir balsavimui iš anksto. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu, apylinkėse, kuriose į sąrašus įrašytų rinkėjų skaičius viršija 3000, rinkimai gali būti organizuojami papildomai įrengtose patalpose, esančiose tame pačiame pastate kaip ir rinkimų apylinkės balsavimo patalpa. Iš esamų 1938 apylinkių ši riba viršijama 181 apylinkėje.

Balsavimą iš anksto bus galima rengti tam pritaikytose patalpose. Taip pat šis balsavimas vyks ne dvi, o keturias dienas – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio ir vieną valandą ilgiau – nuo 7 valandos ryto. 

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą