Iš paveiktų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebelieka prievolės atsivežti koronaviruso testą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad nuo šiol iš paveiktų ir trečiųjų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikės turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir gautą neigiamą atsakymą. Ministerija pabrėžia, kad iš paveiktų ir trečiųjų šalių atvykstantiems užsieniečiams ir toliau lieka privaloma 14 dienų izoliacija.

Tokia tvarka nustatyta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

Prievolės atsivežti minėto testo nelieka įvertinus tai, kad ne visose užsienio šalyse daromi testai yra patikimi, be to, ne visose šalyse žmonės gali pasidaryti testą dėl politinių priežasčių, (pvz., Baltarusijoje) ar šalys nesudaro galimybės keliautojams atlikti tokius tyrimus. Taip pat, atvykstant iš kai kurių šalių (pvz. JAV ir pan.) dėl ilgos kelionės trukmės sunku užtikrinti 72 val. galiojančio tyrimo atsakymo turėjimą.

Pažymėtina, kad iš svetur grįžę Lietuvos piliečiai ir teisėtai Lietuvoje gyvenantys asmenys bei į Lietuvą atvykę užsieniečiai, jeigu jiems nėra taikomos izoliavimo išimtys, atvykę į Lietuvą privalo izoliuotis. Norint sutrumpinti izoliacijos terminą – testas lieka privalomu.

Taip pat leidimas palikti izoliavimo vietą dėl nustatytų priežasčių yra galimas tik atlikus tyrimą. Tai reiškia, kad nuo šiandien, pasikeitus tvarkai, leidimą palikti izoliavimo vietą galima tik atlikus tyrimą Lietuvoje ir gavus neigiamą tyrimo rezultatą.

Galimybė atsivežti tyrimo rezultatą arba atlikti tyrimą Lietuvoje yra palikta sveikatos priežiūros darbuotojams, atvykstantiems teikti sveikatos priežiūros paslaugų, aukšto meistriškumo sportininkams, sporto specialistams, sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams ir aukštos kvalifikacijos specialistams, kurių profesija įrašyta į Profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą.

Ši išimtis atsivežti tyrimo rezultatą sudaryta, atsižvelgiant į šių asmenų grupių veiklos Lietuvoje pobūdį (pvz., varžybos iškart po atvykimo, poreikis teikti sveikatos priežiūros paslaugas nedelsiant ir kt.).

Su operacijų vadovo sprendimu susipažinti galima ČIA.

SAM Spaudos tarnyba

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą