Butrimonių fontanas atsisveikina iki kito sezono

Šiais metais dėl paskelbto karantino vėliau nei planuota pradėjęs veikti Butrimonių fontanas džiugino ilgiau nei praėjusiais metais. Šiltas ruduo fontanu leido džiaugtis iki pat lapkričio mėnesio, tačiau prasidėję darganoti orai ne tik sumažino turistų lankomumą, bet ir gali pakenkti fontano valdymo įrangai. Taip pat atsižvelgiant į visas rekomendacijas dėl prastėjančios COVID-19 situacijos, nuspręsta fontano veikimo sezoną šiais metais baigti.

Tikimasi, kad ir ateinančiais metais Butrimonių fontanas sulauks didelio smalsuolių būrio, vietos verslininkai pasiūlys daugiau produktų ir paslaugų, o pats miestelis taps dar patrauklesniu turistams.

Prieš metus įrengtas Butrimonių fontanas lankytojų pripažintas vienu gražiausiu Lietuvoje. Jo dizainas išskirtinis – akrilo kolbos forma, kurios viduje besisukantis didžiulis vandens sūkurys ir per sieną bėgantis vanduo sukuria nepakartojamą vaizdą. Sutemus fontanas apšviečiamas įvairiomis spalvomis.

Fontaną Alytaus rajono savivaldybė įrengė atnaujintoje Butrimonių istorinėje, trikampėje aikštėje, kuri yra urbanistinis paminklas. Jos kūrimosi priešistorė siekia Vytauto Didžiojo laikus, XIV–XV a. sandūrą, kai šiose vietose buvo apgyvendinti totoriai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą