Alytaus rajono neįgaliųjų draugija: „Norime bendrauti“

Alytaus rajone veikia neįgaliųjų draugija, vienijanti beveik 300 narių. Draugijos tikslas – suburti negalią turinčius asmenis darbinei, visuomeninei bei kultūrinei veiklai, spręsti neįgaliųjų reabilitacijos klausimus, rūpintis jų mokymu, gydymu ir poilsiu.

Praėjusių metų gegužę Alytaus rajono neįgaliųjų draugijos pirmininke buvo išrinkta Liudmila Makselienė. „Tai man buvo iššūkis, tačiau labai džiaugiuosi, kad žmonės manimi pasitikėjo ir mane išrinko. Džiaugiuosi glaudžiu bendradarbiavimu su Alytaus rajono savivaldybės administracija, mes esam girdimi savivaldybės vadovų, jaučiame jų pagalbą ir rūpestį“, – sako L. Makselienė.

Praėjusiais metais ir šiemet draugija vykdo  socialinės reabilitacijos projektą, kuris yra finansuojamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Alytaus rajono savivaldybės lėšų.

Per šį projektą vykdoma individuali pagalba – neįgalaus asmens pavežimas į sveikatos priežiūros, reabilitacijos ar kitas įstaigas. Pasak draugijos pirmininkės, ši paslauga labai reikalinga ir populiari. Pavėžėjimo paslauga, ypač į gydymo įstaigas, nenutrūksta ir karantino metu, draugija glaudžiai bendrauja su seniūnijų socialiniais darbuotojais.

Taip pat rūpinamasi neįgaliam asmeniui suteikti kuo daugiau informacijos jam prieinama forma ir technologijomis: apie  pagalbą sprendžiant jo buityje kylančias problemas, apie sveiką gyvenseną, galimybes apsitarnauti kasdienėje veikloje, orientuotis ir judėti aplinkoje, pažinti ir valdyti ligą ar negalią, savarankiškai spręsti kitas problemas.

Pasak Liudmilos Makselienės, draugijos nariams teikiama pagalba atkuriant ar stiprinant darbo įgūdžius.

„Profesinis konsultavimas, bendradarbiavimas, darbas komandoje, darbo saugos, instrukcijų laikymas, gebėjimas planuoti darbo krūvį, užimtumas amatų būrelyje, kuriuose mokomasi gaminti įvairus dirbinius, galimybė išbandyti ir įvertinti savo gebėjimus, tinkamumą užsiimti amatu“, – šias ir kitas veiklos sritis vardijo draugijos pirmininkė.

Neįgaliųjų draugija vykdo ne tik socialinę, bet ir kultūrinę veiklą, moko žmones turiningai ilsėtis, laisvalaikį leisti linksmai. Veikia suburtas vokalinis kolektyvas „Šypsena“, amatų būrelis. Stengiamasi, kad veiklos būtų kuo arčiau žmonių. Vis daugiau naujų narių atrandant amatų būrelio veiklas, užsiėmimai numatomi ir Punioje, Dauguose bei Luksnėnuose.

Tiek pirmojo karantino metu, tiek dabar visos veiklos vykdomos nuotoliniu būdu, išskyrus pavėžėjimo paslaugą. Vis dėlto, L. Makselienė pastebi, kad žmonės pasiilgo gyvo bendravimo, susibūrimų, pabuvimo kartu.

„Padidėjo kai kurių žmonių  jautrumas. Prašome tokių žmonių nesidrovėti ir skambinti, jeigu kyla problemų, norisi pakalbėti. Bendraujame telefonu, per socialinius tinklus. Prie pagalbos prisideda ir neįgaliųjų draugijos tarybos nariai“ – sako L. Makselienė.

Alytaus rajono neįgaliųjų draugija turi nemažai ateities planų. Norima į draugijos veiklą pritraukti jaunesnio amžiaus neįgaliuosius, šeimas, auginančias neįgalius vaikus. Planuojama organizuoti mankštas, rengti seminarus apie sveiką gyvenseną, dalyvauti organizuojamose mugėse, renginiuose.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą