Balandis puikus metas susitvarkyti savo namų aplinką!


Pavasaris – laikas, kada gražiname savo namus, aplinką ir miestą. Tačiau kasmet atėjus pavasariui pastebime daug netvarkos, likusios po žiemos. Ji nepuošia mūsų miesto. Siekdama sutvarkyti miestą Alytaus miesto savivaldybė jau vasario viduryje pradėjo viešųjų erdvių rankinį valymą, o kovo pradžioje buvo pradėta mechanizuotai valyti gatves.
Ne tik miestas turi būti švarus, bet ir kiekvieno iš mūsų gyvenamoji aplinka. Tradiciškai balandis vadinamas švaros mėnesiu, todėl savivaldybė prašo gyventojų, daugiabučių namų bendrijų pasirūpinti savo teritorijomis, o įstaigas, įmones ir organizacijas – prižiūrėti šalia esančius plotus. Privačių pastatų ir sklypų savininkams primename, kad būtina nuolatinė teritorijos priežiūra. Todėl kviečiame gyventojus tinkamai tvarkyti atliekas ir neteršti išvalytų teritorijų.
Kaip tvarkyti susidarančias atliekas?
Stambiagabaritės atliekos. Pavasarį visi gražiname savo namus, keičiame senus baldus naujais ar remontuojame savo būstą. Senus, tačiau tinkamus naudoti baldus, buitinę techniką, tekstilę ir kt. galite pristatyti į mainų punktus – jie įkurti stambiagabaritėse aikštelėse Alovės g. 6B ir Putinų g. 3A. Čia taip pat galite pristatyti ir remonto metu susidarančias atliekas.
Žaliosios atliekos. Prasidėjus kiemo darbų tvarkymo sezonui, sukauptoms atliekoms sutvarkyti gali prireikti ir ilgesnio laiko. Šalinant žolę, jos negalima mesti į komunalinių atliekų konteinerius ar deginti. Vienas iš būdų – kompostavimas. Tinkamos kompostuoti atliekos turi būti kompostuojamos komposteryje ar tam skirtoje namų valdos vietoje arba pristatomos į artimiausią kompostavimo aikštelę.
Priminimas – vairuotojams. Keisdami žiemines automobilių padangas vasarinėmis, nepalikite jų pakelėse, laukuose, šalia gatvių ar konteinerių. Padangas pristatykite į stambiagabaričių atliekų aikšteles.
Priminimas – gyvūnų savininkams. Vedžiodami keturkojus privalote turėti priemones ekskrementams surinkti, juos rinkti, o surinkę išmesti į atliekų konteinerį.
Visas kitas namuose ar viešoje erdvėje susidarančias buitines atliekas meskite į tam skirtus konteinerius. Neteršite gamtos, nes, pvz., plastiko, popieriaus ar kartono atliekos bus prikeltos naujam gyvenimui.
Taip pat kviečiame į jau 11 metus vyksiančią akcija „Darom“. Balandžio 27 d. 10 val. kviečiame jus prisijungti prie šios akcijos ir sutvarkyti pasirinktą teritoriją, nes „Švari Lietuva – sveiki piliečiai!“. Plačiau http://mesdarom.lt/

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą